Marmaris Kaymakamlığı İnceleme Başlattı

  • Ocak 8, 2021
  • 0
  • 1046 Görüntüleme

Yok Öyle Acılı Gününde Vatandaşa Zorluk Ve Masraf Çıkartmak

Turizmci, siyasetçi, sporcu ve yorumculuğuyla Marmaris’in tanınmış ve renkli simalarından Ercan Güneştutar’ın, bir arkadaşının hayatını kaybetmesinin ardından yaşadıkları ile görüşlerini aktardığı yazı geniş yankı uyandırdı.  marmarislife.net’te de yayınlanan yazıda yakınını kaybedenlerin, yıkama, kefen, mezarlık malzemelerinin hepsi için para ödemek ve tüm cenaze işlerine kendileri koşturmak zorunda bırakıldığı vurgulanıyordu.  Güneştutar’ın “Belediye’nin de Sağlık sisteminin de şirazesi kaymış bence” diye nokta koyduğu yazısı, Kaymakamlık ve Marmaris Belediyesi’ni harekete geçirdi. Belediye’den yapılan açıklamada, “Bundan böyle defin için gerekli olan malzemeleri de temin edecek” denildi.

Kaymakam Aksoy, Yayınımızı İhbar Kabul Etti, Talimat Verdi İnceleme Başlatıldı

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’un marmarislife.net’teki  ilgili yayını ‘ihbar’ kabul edip, konunun muhatabı kurum ve kuruluşlarla irtibata geçilerek inceleme başlatılması talimatı verdiği öğrenildi.

Ercan Güneştutar’ın acılı günlerinde vatandaşa zorluk çıkarmak yerine yanında olarak yardımcı olunması gerektiğini vurgulayan yazısı şöyleydi:

İnsanlığımdan Utandım

“Sizlere 31.12.2020 de başımdan geçen ve insanlığımdan utandığım bir olayı anlatmak istiyorum.

31.12.2020 de dostum ve ağabeyim Atalay Göksel Hakk’ın rahmetine kavuştu. Eşi beni arayınca hemen İçmeler’e evlerine ulaştım.

Gördüğüm manzara ise şuydu: Vefat etmiş Atalay Göksel oturur vaziyette kanepede ve eşi ağlayarak ona sarılmış durumda. Komşulardan gelen birkaç kişi çaresizlikle orada.

112 gelmiş hayata döndürmek istemiş, olmayınca da bir rapor tutup “118” i arayın deyip çekip gitmiş. Düşünebiliyor musunuz, bir ceset ve yaşlı hasta bir kadın ortada bırakılıyor. Önerileri ise 118’i arayın. Neyse, binbir güçlükle Hükümet Tabibine ulaştık. 1 saat sonra geldi ve acılı eşine birkaç soru sorup cesedi elle yokladı. Ben ölüm raporunu tutarım gelin Yaylalı Sağlık Merkezinden alın dedi.

Pandeminin bu denli tehlikeli boyutta olduğu yerde test yapma lütfunda dahi bulunulmadı.

Yine kendi imkanlarımızla Belediye’ye ulaştık. Ancak onların da ellerinde yeterince cenaze arabası olmadığından 2 saat bekledik. Sonunda araç geldi ve cenazemizi Devlet Hastanesi morguna sevk ettik.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Depremle Sarsıldı

İçmeler’de bulunan Belediye’ye gidip cenazemi olduğunu ve 1.1.2021 de defnedeceğimizi bildirdik. Zabıta not aldı ve daha sonra “İçmeler’de şu yapıya gidip mezar için briket, şu firmaya gidip mezar tahtası temin edin” demezler mi!!…

Onları da temin ettik.

Hastane morgunda ise bize Kefen işini sordular. Ulalıdan temin edebileceğimizi söylediler.

Yıkama ve kefenlemeyi kim yapacak diye sorduk. İçmelerdeki hocayla görüşün dediler. O’na gittik. O da yıkama için başka hocayı aradı.

 

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Bisiklet Yolu Ağına Yeni Halka

Ertesi gün sabah Morga gittik. Hoca efendi de geldi. “Bana yardım etmeniz lazım” dedi. Onu da yaptık. İşini bitirdi. Allah razı olsun dedik. Hoca dışarı çıktı. Peşinden de hastane görevlisi çıktı. Görevli daha sonra içeri geldi ve “Hoca yıkama için HELALLİK istiyor” dedi. Yanımızda olmadığını daha sonra kendisine ulaştıracağımızı söyledik.

Sonunda cenaze arabası geldi ve dostumuzu son yoculuğuna uğurladık.

Şimdi gelelim sorulara

-) 112 gelip işini bitirince cesedi ve yakınlarını orada öylece bırakıp 118’i arayın deyip gider mi? Hükümet Tabibine olayı duyurması gerekmez mi?

-) Belediye hemşehrisinin bu acılı gününde yanında mı olur, yoksa ona “şunu al bunu al” diye tarifte mi bulunur? Belediye ne için var? Cenaze evine üç beş pide göndermek için mi?

-) Diyanet’ten hem de iyi maaş alan hocalar görevi olan yıkama işinden HELALLİK talep eder mi?

Bütün bunlarla ilgili lütfen CHP’li olanlar “İŞTE AK PARTİLİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ”, AK PARTİLİ olanlar da “İŞTE CHP’Lİ BELEDİYE” diye trollük yapmasınlar.

Tek suçlu bence, böyle bir zamanda ölen DOSTUM ATALAY GÖKSEL. Mekanı Cennet olsun inşallah.

İnsanlığımdan utandığım 2 gün yaşadım.

Belediye’nin de Sağlık sisteminin de ŞİRAZESİ KAYMIŞ bence.”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir