Marmarislilere Kaymakam Sahip Çıktı!

Marmarislilere Kaymakam Sahip Çıktı!
65 Yaş Üstü Marmarislilere Kaymakam'dan Büyük Moral!

Kişisel Cep Telefonunu Sosyal Medya'dan Paylaştı!

Korona virüsü ile mücadelede, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağına Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy duyarsız kalmadı ve sosyal medya üzerinden Marmaris halkıyla kendisine özel cep telefonunu paylaştı.                                                                                                                            Aksoy, bu sıkıntılı süreçte kendisini bir anda dışlanmış hisseden Marmarisli vatandaşlara "Yalnız Değilsiniz"  mesajını vererek moral olurken, sosyal medyada yapılan paylaşım büyük beğeni topladı.

İşte Marmarislilere Moral Olan O Açıklama!

Değerli büyüklerim.,
Bütün dünyada etkisini gösteren corona virüs sebebi ile ülkemizde 65 üzeri büyüklerimizin sokağa çıkışları, onların sağlık ve esenliği için sınırlandırılmıştır.
Bu süreçte büyüklerimiz, başta sağlık sorunları olmak üzere tüm acil ihtiyaçlarının karşılanması için, 155,156 ve 112 nolu telefon numaralarını arayabileceklerdir.
Bunun yanında hepimizin birbirimizin ağabeyi, kardeşi , evladı ve annesi, amcası, olduğu anlayışı ile; büyüklerimizin acil durumlarda şahsıma ait 0 530 089 02 72 whats up hattı üzerinden ulaşabileceklerini, sorunlarının en etkin biçimde çözümlenmesinin yasal görevimiz yanında bir vatandaşlık ve gönül görevimiz olduğunun bilinmesini başta değerli büyüklerimiz olmak üzere tüm kamuoyuna saygı ile arz ederim.
Ertuğ Şevket Aksoy
MARMARİS KAYMAKAMI

    "Belediye Başkanı’nın Karantina Haberi Asparagas Çıktı!" haberine bu yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

 

 

Kimler Yaşlılara Destek Olabilir?

Marmaris Kaymakamı Aksoy'un paylaşımı üzerine, Marmaris'ten bir çok kişi de yardıma ihtiyaç durumda olan yaşlılar için telefonlarını paylaşmaya başlasalar da bakanlık bu konuda ciddi önlem alarak sınırlama getirdi. 

KİMSESİ BULUNMAYANLAR İÇİN VEFA KOORDİNASYON GRUBU DEVREDE

İhtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması süreci vali/kaymakamların başkanlığında oluşturulan “Vefa Koordinasyon Grubu” tarafından yönetilecek. Bu grubun kararı, görevlendirmesi, koordinasyonu olmadan hiçbir kurum, kuruluş, STK tarafından yardım faaliyeti gerçekleştirilmeyecek. Valilik ve kaymakamlıklarımız tarafından bu kapsamda görevlendirilecek tüm kamu/sivil tüm görevlilere görev belgesi/yaka kartı düzenlenecek, bu görevlilerin isimleri görev alanları ilgili mahalle muhtarlarına paylaşılacak.

Ayrıca sokağa çıkması kısıtlanan/yasaklanan tek başına yaşayan ve/veya herhangi bir yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın zorunlu/temel ihtiyaçların karşılanması sürecinde valilik/kaymakamlıklarımız tarafından oluşturulan Açık Kapılar Vefa İletişim Merkezi görevini üstlenmek için görevlendirilebilecek.

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  açık kapı yazılımı tüm ilçelere yaygınlaştırılmasını sağlamak için gerekli tedbirleri ivedi alacak.