Ceza Yerine Kask Hediye Aldılar!

Ceza Yerine Kask Hediye Aldılar!
Ceza Yerine Kask Hediye Aldılar!

Marmaris Kaymakamı'ndan Sürücülere Ceza Yerine Kask Hediyesi 

Marmaris’te yapılan denetimlerde, kask takmadıkları belirlenen motosiklet sürücüleri durduruldu, ancak ceza kesmek yerine Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy sürücüleri uyararak, kask hediye etti.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Atatürk Caddesi’nde motosiklet sürücülerine yönelik denetim yaptı. “Sen kaskınla çok daha havalısın” projesi kapsamında yapılan denetime Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez ve Marmaris İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çetinkaya da katıldı. Kask takmadığı belirlenen sürücüler durduruldu. 15 ceza puanı ve 132 lira para cezası kesilmesini bekleyen sürücüler büyük şaşkınlık yaşadı. Kasksız motosiklet sürücülerine Kaymakam Ertuğ Şevkey Aksoy tarafından el ilanları verildi, uyarılıp, kask hediye edildi. Sürücülere, kasklarını Kaymakam Aksoy taktı. Durdurulan 20 motosiklet sürücüsünden 15 tanesinin kask takmadığı görüldü.

Amacımız Ceza Kesmek Değil, Farkındalık Yaratmak

Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy, “ Marmaris’te kayıtlı 26 bin motosiklet sürücüsü var. Başka şehirden plaka tescili ile bu rakam 30 bin civarında. İlçemizde kazaların çoğunluğu motosikletli sürücülerden oluşuyor. Ulaşımın kolay olması ve zevkli bir tutku olan motosiklet ile seyahat etmek güzel. Fakat can sağlığımız için kask takılmalıdır. Geçen sene Aralık ayında başlattığımız “Sen kaskınla çok daha havalısın” projesi kapsamında okullarda ehliyeti olan lise öğrencilerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenledik. Öğrencilere kask dağıttık. Öğrencilerimize yaptığımız bilgilendirmelerin ardından vatandaşlarımızı da kask takmalarının hayati mesele olduğunu anlatmak için ekiplerimizle denetimlere başladık. Bizim hedefimiz ceza kesmek değil kask takmanın önemini anlatmaktır. Kask takmamakta ısrar edenlere de cezai işlemler uygulanacaktır. Hedefimiz herkesin kask takmasını sağlamaktır” dedi.

 

 

Anında haberdar olmak için lütfen sitemize abone olun. Web sitemizin sağ üst bölümünden yada mobil uygulamadaki menüden "Kayıt Ol" seçeneğine tıklayarak abone olabilirsiniz.

Ayrıca,

video haber youtube aboneliği için: 

 https://www.youtube.com/channel/UCFDuUFohkd5c_UPkR1zXqfw

İnstagram: @marmarislifedergisi

twitter: @LifeofMarmaris

facebook: https://www.facebook.com/marmarislife

Pinterest: Marmaris Life