Marmaris Kaymakamı AKSOY'dan “24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Marmaris Kaymakamı AKSOY'dan “24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Marmaris Kaymakamı AKSOY'dan “24 Kasım Öğretmenler Günü

Marmaris Kaymakamı AKSOY'dan “24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

 

1928 yılında Büyük Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden biri kuşkusuz öğretmenliktir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de öğretmenlik, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılmasında önemli role sahiptir. Milletçe elde ettiğimiz tüm başarılarda, en büyük emek öğretmenlerimizindir. Atatürk'ün 'Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' sözlerinde ifade ettiği gibi, geleceğimizin emanetçisi olarak gördüğü gençliğimizin, vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı ve Cumhuriyetimizi yarınlara taşıyacak nesiller olarak yetişmesinde en büyük görev öğretmenlerimizdedir.  Onların verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır. Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında  daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ertuğ Şevket AKSOY

Marmaris Kaymakamı

 

Fotoğraf: Hüsnü Kaplan

 

"Naim:Cep Herkülü" haberine buradan ulaşabilirsiniz