Marmaris'e Süper Kaymakam

Marmaris'e Süper Kaymakam
Marmaris'in Yeni Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy

MARMARİS’E “SÜPER KAYMAKAM”

MESLEKİ KARİYERİNE MUĞLA'DA BAŞLAYAN AKSOY, MARMARİS’E KAYMAKAM OLDU

Batman Vali Yardımcısı ve aynı zamanda kayyum olarak Batman Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ertuğ Şevket Aksoy, Marmaris Kaymakamlığı'na atandı.

Marmaris Kaymakamı Celalettin YÜKSEL'in emekli olması üzerine boşalan kaymakamlık makamına, “Süper Vali” “Süper Başkan” denilen ve Batman halkının  gönüllerinde taht kuran Ertuğ Şevket Aksoy’un, İçişleri Bakanlığı'nın son atama kararnamesi ile atanması haberi Marmaris'te sevinçle karşılandı.

ERTUĞ ŞEVKET AKSOY KİMDİR?

1964 yılında Mersin ili Gürnar ilçesinde doğan Ertuğ Şevket Aksoy, ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı.

1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yedek subay görevini müteakiben 1989 yılında Muğla’da Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı.

Daha sonra Bilecik-Yenipazar, Van-Gürpınar Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılığı, Trabzon-Arsin Kaymakamlığı ve Aksaray Hukuk İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu.

MARMARİS’E YEREL YÖNETİM DENEYİMLİ MÜLKİ İDARİ AMİR!

2006 yılında Uşak Vali Yardımcılığı görevine atandı. Burada 5 yıl görev yaptıktan sonra 2011 yılında Karabük Vali Yardımcılığı görevine atandı. Son olarak 2013 Temmuz ayı Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesiyle ile Batmana vali yardımcısı olarak; 11 Eylül 2016 tarihinde de Batman Belediye Başkan Vekilliği görevine kayyum olarak atandı.

NEDEN “SÜPER KAYMAKAM”?

Batman Belediye Başkan Vekilliği yaptığı dönemde, altyapı çalışmaları, kültür sanat etkinlikleri ve yaptığı sosyal çalışmalarla başarılı bir yerel yönetim örneği sergileyen AKSOY evli ve iki erkek çocuk babası ve son derece iyi İngilizce biliyor.

MarmarisLife ekibi olarak yeni Kaymakamımız Sayın Ertuğ Şevket Aksoy’a görevinde başarılar dileriz.

 

Sitemizdeki "Rusça Olimpiyatı Marmaris'te Yapıldı!” haberine buradan ulaşabilirsiniz...