Marmaris Kaymakamı Aksoy’un  19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

  • Eylül 18, 2020
  • 0
  • 134 Görüntüleme

19 Eylül Gaziler Günü

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, “ 19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir” diyen Kaymakam Aksoy, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Bu Vatan, Bizlere Şehit Ve Gazilerimizin En Kutsal Emanetidir

“Yakın tarihimizin en son ve en büyük savaşı olan ve bir milletin küllerinden yeniden doğmasını sağlayan Kurtuluş Savaşı, her türlü yoksulluk ve imkansızlıklar altında bir milletin bağımsızlık ve özgürlüğü için nasıl mücadele verdiğinin bir kanıtıdır.

Kurtuluş savaşımız sonucu elde ettiğimiz eşsiz zaferde de şehitlerimizin kanları kadar, gazilerimizin fedakarlık ve azimleri de büyük önem taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, işte o eşsiz zaferin sağlam temelleri üzerinde yükselmiştir.

Bu millet, her zaman vatanını ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, kararlılıkla karşı koymasını bilmiştir. Tarihten gelen bu özelliğimiz nedeniyle Kıbrıs’ta, dahilde ve sınır ötesinde yürütülen terörle mücadele de, en son 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit ve gazilerimiz aynı azim ve kararlılığı göstermişlerdir.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Dünyada İlk Kez Araç Kamerasına Marmaris'te Yakalandı!

Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir. Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü canlarını feda ederek koruyan şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir