Marmaris’te Heyelan

  • Ocak 31, 2021
  • 0
  • 1292 Görüntüleme

Marmaris-Muğla Karayolu Trafiğe Kapandı

Marmaris’in Taşhan Mevkii’nde aşırı yağış nedeniyle heyelan oluştu. Toprak ve kaya parçalarının düştüğü Marmaris-Muğla karayolu bir süreliğine trafiğe kapandı.

Saat 20.00 ile 20.30 arasında şiddetlenen yağmur sebebiyle Marmaris-Muğla karayolunun Taşhan mevkiindeki bölümünde 21:45 sularında heyelana sebep oldu. Dağdan kopan kaya ve toprak parçaları düştükleri yolu kapattı. Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı,  dolayısıyla yoldan geçen araç olmadığı için can ve mal kaybı yaşanmadı.

Karayolları Şube ve Trafik Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler,  yol temizleme çalışması başlattı. Kısa süre sonra yol tek şeritli de olsa trafiğe açıldı.

Çoğunluğu ticari araç ve yolcu otobüsü olan araçlar tek şeride inen yoldan kontrollü bir şekilde geçiş yaptı. Yol tamamen trafiğe açılana kadar yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda araç trafiği oluştu.

Emniyet Güçleri Teyakkuza Geçti

Heyelan olan bölgeyi kontrol etmek için Muğla İl Emniyet Müdürü Suvat Dilberoğlu, İlçe Emniyet Müdür Vekili Oktay Kapsız, İlçe Jandarma Komutanı Binb.Murat Murat Çam ve bölge trafik komiserleri olay yerinde inceleme ve durum değerlendirmesi yaptılar.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Şantiye Şefliği Tam Zamanlı Bir Görevdir

marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir