Marmaris Gençlikspor Süper Amatör Lige Yükseltildi

  • Ekim 8, 2020
  • 0
  • 225 Görüntüleme

Gençlikspor’u Sevindiren Karar

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 1. Küme ekiplerinden Marmaris Gençlikspor futbol takımının Süper Amatör Lig’e yükseltildiğini açıkladı.. İlçenin diğer ekibi Marmaris Belediyespor’un mücadele edeceği 1. Kümenin ise 2. Küme ile birleştirildiği bildirildi. Değişikliler nedeniyle, daha önce hazırlanan fikstürün yeniden düzenleneceği öğrenildi.

 ‘Süper’ Olma Şansını Play-Off’ta Kaybetmişlerdi

Federasyon, Marmaris Gençlikspor camiasını memnun eden kararı şu yazıyla kamuoyuna duyurdu:

“Aşağıdaki taleplerimiz ile ilgili olarak Federasyonumuz Yönetim Kurulunun 30.09.2020 tarih, 12 sayılı kararı, Futbol İl Temsilcisi ve TÜFAD Muğla Şubesinin de sözlü görüşleri alınarak TFF Amatör İşler Kuruluna önerilmiş;

1-İlimiz Süper Amatör Kümesi 13 takımdan oluşmaktadır. Covid-19 pandemisi nedeniyle ligin henüz başlamamış olması önümüzdeki aylarda başlaması halinde de 13 takımlı ligin 26 haftada biteceği dikkate alınarak daha kısa sürede bitebilmesi için ayrıca İlimiz 1.Amatör Küme Play-Off müsabakasını kaybeden Marmaris Genç.spor Tur.Tic.A.Ş. kulübünün 23.09.2020 tarihli yazısında Süper Amatör Kümeye alınması talebinin olması bu takımın Süper Amatöre alınması halinde Süper Amatörün 14 takımlı olacağı ve 7’şer takımlı 2 grup üzerinden oynatılabileceği dikkate alınarak Marmaris Genç.spor Tur.Tic.A.Ş. takımının da İlimiz Süper Amatör Kümeye alınması ile,

2-Birçok İlde olduğu gibi İlimizde de 1.ve 2. Amatör Kümenin birleştirilmesi halinde İlimizin coğrafi konumu da dikkate alınarak grupların daha bölgesel yapılacağı ve dolayısıyla daha yakın deplasmanlarla ve daha az masrafla ligin tamamlanabileceği diğer taraftan 2020-2021 futbol sezonu için oluşturulacak statüde 2021-2022 futbol sezonunda 2.Amatör Kümenin yeniden oluşturulması koşulu ile İlimiz 1. ve 2. Amatör Kümenin birleştirilmesi talebimizin TFF Amatör İşler Kurulunca uygun görüldüğü, TFF’den alınan 06.10.2020 tarih, 776 sayılı yazısı ile bildirilmiştir.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Dünyada İlk Kez Araç Kamerasına Marmaris'te Yakalandı!

Buna göre;

  1. a) 2020-2021 Futbol sezonu Süper Amatör Kümemiz Marmaris Genç.spor Tur.Tic.A.Ş.’ninde Süper Amatöre alınması ile 14 takımla oynanacaktır.
  2. b) 2020-2021 Lig statüsünde belirtilerek 2021-2022 sezonunda 2.Amatör Küme yeniden oluşturulmak kaydıyla 2020-2021 sezonu için 1.Amatör Küme ile 2.Amatör Küme birleştirilmiştir.”

Değişiklik Olmasa, Rakip Olacaklardı!

Marmaris Gençlik Spor, geçtiğimiz sezon  1. Küme’de mücadele etmiş grubunu ikinci sırada tamamlamıştı. Süper Amatör Lig’e çıkacak son ekibi belirleyecek play-off müsabakasında Bodrum ekibi Gümüşlük Gençlikspor’a 1-0 yenilince amacına ulaşamamıştı. Marmaris Belediyespor ise yıllar sonra geri döndüğü liglere 2. Amatör Küme’den başlamıştı. 9 Maçta 8 galibiyet alan, 39 gol atıp sadece bir gol yiyen ekip, grup birinciliğini ve bir üst kümeye çıkmayı garantilediği sırada  pandemi sebebiyle sezon erken tamamlamıştı. Muğla ASKF, takımın grup birinciliğini ve 1. Küme’ye yükseldiğini tescil etmişti.  Eğer, son değişiklikler yapılmasaydı, Gençlikspor ve Belediyespor 1. Küme’de ve aynı grupta mücadele edecek, iki kez de ‘rakip’ olarak sahaya çıkacaklardı.

Marmaris Life

Fotoğraf: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir