Marmaris Esnaf Odası’ndan Mavi Kampanya

  • Şubat 26, 2021
  • 0
  • 310 Görüntüleme

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası,  İlçenin Mavi Renkle İşaretlenecek “Düşük Riskli”  Yerleşim Merkezleri Arasına Girmesine  Katkı Sağlamak Amacıyla Kampanya Düzenledi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta gerçekleşen Kabine toplantısından sonra 1 Mart’tan itibaren yeni normalleşme takvimine geçileceğini duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yeni takvime ilişkin açıklamalar yaparken, yerleşim merkezlerinin vaka sayılarının nüfuslarına oranı doğrultusunda “düşük riskli”, “orta riskli”, “yüksek riskli” ve “çok yüksek riskli” olarak sınıflandırılacağını belirtmişti. Açıklamalar, kentlerinin “düşük riskli” grupta yer almasını hedefleyen  yöneticilerini harekete geçirdi. Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız da, ilçenin “düşük risk” kategorisine girmesine ve bu durumun süreklilik kazanmasına katkı sağlamak amacıyla bir kampanyayı hayata geçireceklerini kaydetti. Mehmet Ayyıldız, düzenlediği basın toplantısında kampanya hakkında bilgi verdi.

Sağlığımız, Özgürlüğümüz, Ekonomimiz İçin…

Mehmet Ayyıldız, Marmaris’in “düşük risk” sınıfına alınmasının ve bunun için sarf edilecek çabaların sağlayacağı faydaları sıralarken özetle şunları söyledi: “En önemlisi, güzel Marmaris’imizde vaka sayıları azalacak. İnsanlarımız, yakınlarının hastalığa yakalanma, kaybetme korkusundan uzakta daha rahat yaşayacak. Normalleşme adımlarıyla birlikte kendilerini daha özgür hissedecek. İşyerlerini kapatmak yada kısıtlı şekilde hizmet vermek zorunda kalan esnafımız, işyerlerini açabilecek, müşterilerini kabul edebilecek. Yerli ve yabancı tatilciler Marmaris’i tercih edecek. Dolayısıyla güzel Marmaris’imizin ekonomisi canlanacak. Eski günlerimize dönmemizin önündeki engeller kalkacak.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Son Dakika! Marmaris Yine Sallandı...

Herkese Görev Düşüyor

Amaca ulaşılabilmesi için tüm ilçe yaşayanlarına görev düştüğünün altını çizen Ayyıldız, vatandaşlara hitaben, “Sağlık ve kamu görevlilerimiz üzerlerine düşen sorumluluk ile görevi yerine getiriyorlar. Şimdi sıra siz de, tedbiri elden bırakmayalım, kurallara uyalım” dedi. Ayyıldız, mavi renkle işaretlenecek “düşük risk” kategorisinin Marmaris’e, sağlık, özgürlük ve ekonomik açıdan olumlu yansıyacağını tekrar edip,  sözlerine şöyle devam etti: “Bunu gerçekleştirecek olan, güzel Marmaris’imizin güzel insanlarıdır. İnanıyorum ki, ‘düşük riskli’ unvanını tüm ilçe yaşayanlarımızın sayesinde alacağız. Yapılması gereken kurallara ve tedbirlere sıkı şekilde uymak. Ama yalnız, Mart’ta değil önümüzdeki tüm süreçte tedbiri elden bırakmamalıyız ki, süreklilik sağlayabilelim.” Ayyıldız, hedeflenen amacın gerçekleşmemesi halinde ise, mevcut sıkıntıların aşılamayacağına, tatilcilerin Marmaris yerine başka tatil beldelerine tercih edeceğini dile getirdi.

Gerekirse Kapı Kapı Dolaşacağız

Mehmet Ayyıldız, yarın başlatacaklarını ifade ettiği kampanya için tüm iletişim kanallarını kullanacaklarını, gerekirse kapı kapı dolaşacaklarını sözlerine ekledi.

Marmaris Life

Fotoğraf: Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir