Marmaris Eski Belediye Başkanına Marmaris Belediyesi’nden Taciz Gibi Uygulama!

  • Mayıs 29, 2021
  • 0
  • 1822 Görüntüleme

İçerde Turist Varken İş Makinalarını Çalıştırdılar!

Marmaris Belediyesi, Siteler mahallesinde bulunan Sanat Sokağı’nı eski belediye başkanı Ali Acar’ın otelinin kapısına ve duvarına dayanacak şekilde taşıma kararı aldı. Bu karar üzerine hiçbir uyarıda bulunmadan, turistlerinde olduğu bir zamanda Marmaris Belediyesi Fen İşleri ekibi iş makinalarıyla otel yanında çalışmaya başladı. Hilti, traktör, beton makinalarıyla tesiste turistlerin olduğu bilinmesine rağmen çalışmaya başlanması Marmaris’te tepki uyandırdı.

“Çalışmada Kasıt Var!”

Sanat Sokağı’nın belli bir standardı olması gerekirken Premier Nergis Beach otelinin  tek araç geçişli yan sokağına taşımasının altında kasıt yattığı bildirildi. Premier Nergis Beach Otel konaklama müdürü Özlem Güler yaptığı açıklamada, “İki gün evvel hiçbir haber vermeden, müşterilerin olduğunu bile bile hiltilerle, iş makinalarıyla gürültülü bir şekilde yol kazma çalışmalarına başlandı. Turistler de biz de ne olduğumuzu şaşırdık. Turizm açısından büyük utanç” dedi.

“Sanat Sokağı İçin Uygun Yer Değil!”

Güler sözlerine sokağın “Sanat Sokağı” olması için gerekli standartlara ve hijyene sahip olmadığını açıkladı. Daha önceki sanat sokağının geniş, tuvaletleri olan ve etrafı rahatsız etmeyecek bir alanda kurulu olduğunu açıklayarak devam etti. Özlem Güler “Bu sokak hem trafik açısından önemli bir sokak, hem de dar. Blue Port AVM’den gelen trafiğin sıkışmaması için işlev gören iki sokaktan biri. Bu alandaki otoparkı da iptal ederek hem trafiğe, hem bölgede yaşayanlara ve esnafa otopark sorunu çıkarttılar. Ancak bunun altında başka kasıtlar var. Otelimize sıkıntı yaşattırmak istiyorlar. Duşlar, Bar ve soyunma kabinlerinin hemen dibine tezgah koydular. Bu daracık yolu daha zor hala getirdiler. Buraya bu projeyi getirmek akıl karı değil ama hepimiz nedenini biliyoruz!” dedi.

Seçim sırasında verilen sözleri ve yapılanları görmeniz için Mehmet OKTAY’ın broşürünü siz değerli MarmarisLIFE okurlarıyla paylaşıyoruz. Yapılan kim olursa olsun, Marmaris Belediyesi’nin gücüyle haksızlık, adaletsizlik, kin ve intikam duygularıyla hareket eden herkesin karşısında olduk, karşısında olacağız.  Yorum SİZİN!

Haber/Murat ERSAN

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir