ERGO-MIYC Kış trofesi tamamlanıyor

ERGO-MIYC Kış trofesi tamamlanıyor
Her yıl Ocak- Mayıs ayları arasında 6 ayaktan oluşan bir seri halinde Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından ERGO sigorta ana sponsorluğunda düzenlenen ERGO-MIYC Kış Trofesi Yat yarışları 6 Ayak mücadelesi ile tamamlanıyor.

Marmaris Uluslararası Yat kulübü tarafından 11 yıldır geleneksel hale getirilen ve kış sezonuna Marmaris koy içinde yelkencileri bir araya getirerek 2 günlük yarışlarla Marmaris’e renk katmak amacıyla düzenlenen ERGO-MIYC Kış Trofesi Yat Yarışları altıncı ayak yarışları ile tamamlanıyor.
Her yıl Ocak- Mayıs ayları arasında 6 ayaktan oluşan bir seri halinde Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından ERGO sigorta ana sponsorluğunda düzenlenen ERGO-MIYC Kış Trofesi Yat yarışları 6 Ayak mücadelesi ile tamamlanıyor. 4 kategoride 26 Türk, 1 Hollanda ekibi olmak üzere toplam 27 yat ile 250’e yakın yelken tutkununun katıldığı yarışlarda ekipler rüzgârında desteği ile birinci olmak için mücadele ettiler. Ergo-MIYC Kış trofesi yarışları pazar günü yapılacak olan son yarışların ardından tamamlanacak. 2020 Kış Trofesi ilk yarışları ise 11-12 Ocak 2020 tarihinde yapılacak ve 25-26 Nisan 2020 tarihinde düzenlenecek olan son yarış ile tamamlanacak
Yapılan ilk gün yarışları sonrasında cumartesi akşamı MIYC ofis bahçesinde bir gece düzenledi. Düzenlenen gecede bir önceki yarış olan 5 Ayak yarışlarında dereceye giren ekiplere ödülleri verildi. Ödül törenine Marmaris Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk ve CHP Marmaris Belediye Meclis Üyesi Ali Kırlı, destekleyici firma temsilcileri yelkenciler ve davetliler katıldı.
Ödül Töreni öncesinde bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Mustafa Cem Tekdağ sponsorlara ve katılımcılara teşekkür ederek “11 yıldır düzenlediğimiz Kış Trofesi yelken dünyasında artık ismini duyuran bir yarış haline geldi. Katılımcıları ve sponsorlarımızın destekleri ile her yıl bir çok deniz ve yelken tutkununu Marmaris’te buluştururken Kış sezonunda küçükte olsa Marmaris ekonomisine destek olmaktan son derece mutluyuz” dedi
MIYC Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cem Tekdağ daha sonra Kış Trofesine destek olan başta Marmaris Belediyesi, ERGO Sigorta, NETSEL Marina ve diğer sponsorlara teşekkür plaketi verdi.
Ödül gecesinde Marmaris ERGO-MIYC Kış trofesinde Nisan ayında yapılan 5. Ayak yarışlarında dereceye giren ekiplere kupaları verildi. 
Nisan ayında yapılan yarışlar sonrasındaki değerlendirmelerin ardınlar dereceye giren ekipler şu şekilde oluştu
 IRC 1 Kategori
1-Lemon (MAT 12)  Onur Tok (Türkiye)
2-Sütlaç Gökova Yelken Kulübü (Megles 32) (Türkiye)
3-Alexandra (X482) Ahmet Yorgancı-Bülent Görgün (İtalya)  
IRC 2 Kategori
1-Coredon Cheese (A35) Güney Kaptan (Türkiye)
2-Fifty Fifty- Nissan (First 40.7) Bartu Özsoy(Türkiye)
3-Symfony (X35) Timokov Anton (Rusya)
 IRC 3 Kategori
1-Kayk Apaz- Kömürcüoğlu (First 34.7) Doğukan Kandemir (Türkiye)
2-İskorpit (SF 3200) Bülent Çelik (Türkiye)
3-Dawn (Dehler 35) Mustafa Alp Dilek (Türkiye)
IRC 4 Ketegori
1-Clevella (H26) Leo Kolf ( Hollanda)
2-Boomerang (Dehler 35) Serdar Şahin (Türkiye) 
3- Çakıl (OC 34) Zafer Öznur (Türkiye)