Söğütlü Berat'a yol vermiyorlar!

Söğütlü Berat'a yol vermiyorlar!
Devletin kendileri için seferber olduğunu yerel yöneticilere talimat verdiğini ancak bürokrasiyi aşamadıklarını belirten anne Sibel Selcuk Berat'ı taşıyamaya artık gücü yetmediğini belirtti. 

Marmaris’in Söğüt Mahallesi’nde garsonluk yaparak geçimini sağlayan Haydar ve Sibel Selçuk çiftinin epilepsi hastası 11 yaşındaki oğulları Berat, yüzde 99 oranında engelli olarak dünyaya geldi. Annesi, Berat’ı, oturdukları evi ana yola bağlayan patikadan sırtında taşıyarak rehabilitasyon merkezine götürüyor. Yıllar içinde Berat, kilo aldıkça annesinin de yükü arttı. Aile, 6 yıl önce belediye ve kaymakamlığa başvurup evlerini yola bağlayan 70 metre patikaya tekerlekli sandalyenin geçeceği bir yol yapılmasını istedi. Yetkililer bu isteğe sıcak baktı, çalışmalar başladı. Berat’ın tekerlekli sandalyesiyle geçeceği iki yol vardı. Birincisi ilki komşuların arazisinden geçecekti. Ancak bazı komşular buna izin vermedi. Bunun üzerine evin arkasındaki araziden yol yapımına karar verildi. Bu kez de arazinin hazineye ait olması nedeniyle 70 metrelik yol bürokrasiye takıldı. 
YOLUN YÜZDE 15'İ HAZİNE ARAZİSİ 
Anne Sibel Selçuk, “Devletimiz tekerlekli sandalyesinden altındaki beze kadar karşılıyor. Maddi bir beklentimiz yok. Tek isteğimiz 70 metrelik bir yol. Üç kez vali, ikişer kez kaymakam ve muhtar, bir kez de ilçe belediye başkanı değişti. Yetkililer önce ‘komşular arazilerine müdahaleye izin vermedi’ dedi. Ardından arkadaki yol için inceleme başlatıldı. O arazinin yüzde 85'i bizim mülkümüz, ancak ’yüzde 15'i hazine arazisi olduğu için bürokrasiye takılıp 6 yıldır hiç bir şey yapılamadı.  ” dedi. 
ARTIK TAŞIYAMIYORUM 
Devletin kendileri için seferber olduğunu yerel yöneticilere talimat verdiğini ancak bürokrasiyi aşamadıklarını belirten anne Sibel Selcuk sözlerine şöyle devam etti: "Onu ömrümün sonuna kadar sırtımda taşırım. Ancak benim kilomdan 16 kilo fazlası var. Artık sırtımda taşıyamaz hale geldim. Ancak Berat’ı hayata bağlayan tek yol bu patika. Eğer oraya tekerlekli sandalyenin geçeceği bir yol yapılmazsa Berat evde hapis hayatı yaşayacak. " Anne Selçuk, Berat'ı taşıyamaya gücü yetmediğini belirtti. 
Öte yandan baba Haydar Selçuk, hiç kimseden maddi bir yardım talep etmediklerinin özellikle altını çizdi, “Çok şükür maddi ihtiyacımız yok. Eğer bürokratik bir engel olmasaydı ben zaten çocuğum için o yolu çoktan kendim yapmış olurdum” dedi.