Marmaris Depremle Yattı Depremle Kalktı

  • Haziran 29, 2020
  • 0
  • 759 Görüntüleme

Gece Boyunca Onlarca Sarsıntı Daha Meydana Geldi

Marmaris dün akşamdan bu yana orta, hafif ve çok hafif şiddetteki onlarca depremle sarsıldı. Sarsıntıların en büyüğü dün saat 20.43’te yaşandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre merkez üssü Osmaniye Mahallesi olan 5.4 şiddetindeki deprem, korkuya yol açtı. İçmeler’de bir süpermarkette depremden hemen sonra çekilen fotoğrafta, raflardaki yüzlerce ürünün sarsıntının etkisiyle yere düştüğü görüldü.

Gece Boyu Sallandık

Yerin  65.5 kilometre derinliğindeki sarsıntıdan 8 dakika sonra Bayır mahallesi merkezli 2.4’lük ilk artçı meydana geldi. Marmaris, gece boyunca merkez üsleri Osmaniye, Bozburun açıkları ve Bayır olarak belirlenen hafif şiddetli depremlerle sallanmaya devam etti.

Sabah Da Depremle Uyandık

Depremle yatan ilçedekiler sabah saat 07.06’da yine Osmaniye merkezli 4.7’lik sarsıntıyla uyandı. 5.4’lük ve 4.7’lik depremler korkuya yol açarken, ilçedekilerin panik havasını çabuk atlattıkları gözlendi.

Bu arada yetkililerden peşi sıra  açıklamalar geldi. Muğla Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığının vurgulanarak şu sözlere yer verildi:

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris'te Sıkı Denetim!

AFAD Sahada Görev Başında

“Deprem sonrasında Afad ekipleri tarafından alan taraması çalışmaları devam etmekte olup, 23.30 itibari ile herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır. AFAD koordinasyonundaki saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Ana deprem sonrası en büyüğü 2.  büyüklüğünde olmak üzere artçı depremler kaydedilmiştir. İlimiz genelinde AFAD Başkanlığı tarafından 24 saat izlenen toplam 25 adet deprem istasyonu bulunmakta olup, gelişmeler anlık olarak takip edilmektedir.”

Endişe Edecek Bir Durum Yok

Marmaris Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise şu sözlere yer verildi: “Merkez üssü Osmaniye mahallemiz olan ve çevre illerde de hissedilen deprem hepimizi korkuttu. Endişe edecek bir durum olmamakla birlikte belediye olarak teyakkuz halindeyiz. İhtiyaç halinde 0850 888 48 48 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Tüm halkımıza geçmiş olsun.”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + seven =