"Kayıp Kahramanlar" Marmarisli çocukları büyüledi!

Marmaris Komedi Tiyatrosu'ndan efsane dönüş!

Marmaris’te 2002 yılında kurulan ve Marmaris’in ilk tiyatrosu olan  MASKOT – Marmaris Komedi Tiyatrosu “KAYIP KAHRAMANLAR” adlı çocuk oyununu Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan sahnesinde minik tiyatro severlere sahneledi. 2 seans olarak sahnelenen oyunu izleyen minik tiyatro severler ve velileri oyun sırasında hem eğlendiler hem de teknolojinin kitap okuma üzerindeki olumsuz etkilerini bir kez daha gördüler.
23 Nisan Ulusal Egemenlik  ve Çocuk Bayramı haftası etkinlikleri kapsamında saat 13:00 ve 15:00 da iki seans olarak sahnelenen Kayıp Kahramanlar isimli çocuk oyunu minik tiyato severlerden büyük ilgi gördü. Minik tiyatro severler oyun kahramanları Nasrettin Hoca, Sinderella, Pinokyo, Dedektif, Virüs ve Tırsık ile oyun sonunda bol bol fotoğraf çektirdiler. Çocuklar 45 dakika süren oyunu kah gülerek kah meraklı bakışlarla izlediler. Oyunu yazan ve yöneten Mine Ersan ile birlikte Burcu Kavunoğlu Pütgül, Ömer Şencan, Murat Ersan, Gizem Kırtay, Tolga Denizli, Mine Ersan ve Alp Pütgül’ün rol aldığı bu eğlenceli ve keyifli oyunda, dijital dünyaya kendini kaptıran çocuklarımızın kitaplara da sahip çıkması gerektiği anlatıldı. Teknik: Devrim İlyün, Koordinatör: Necdet Emre, Halkla İlişkiler: Işın Emre Kavunoğlu, Ebru Koca ve Deniz İlyün.

2 seansta yaklaşık 400 çocuğun velileri ile beraber izlediği  “KAYIP KAHRAMANLAR” isimli oyunu Marmaris Belediye Meclis Üyesi Burak Demirtaş'ta eşi ile birlikte izledi. 
 

“Tiyatro İzlemeyen Çocuk Kalmayacak!”
Marmaris Belediyesinin destekleri ile Heredot Tarih Araştırmaları ve Kültür Derneği'nin altında hizmet veren MASKOT, ilerleyen günlerde Marmaris’te ve köylerinde tiyatro izlemeyen çocuk kalmaması için oyunu köylerde bulunan okullarda da sahneleyecek. Oyunun yazarı ve yönetmeni Mine Ersan “Çocuk oyunumu ilerleyen günlerde tüm köylerdeki çocuklarımızın da izlemesi için bir program yapıyoruz. Marmaris’e gönüllü hizmet veren tüm sivil toplum kuruluşları yararına oyunlar oynayacağız ve köylerdeki etkinlikleri beraber organize edeceğiz”.