Marmaris CHP’den Son Dakika Açıklaması!

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 337 Görüntüleme
Marmaris CHP'den Son Dakika Açıklaması!

CHP BASIN AÇIKLAMASI 

Saygıdeğer Basın Mensupları, Değerli Marmarisliler

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi bildiğiniz gibi partimizin aday belirleme süreci vardı. Bu süreçte var olan dört adaydan biri olan Mehmet Oktay partimizin adayı olarak gösterildi. Bu adaylığı kabul edemeyen mevcut belediye başkanı sadece Cumhuriyet Halk Partisine vurarak seçim çalışması yürütüyor.

Üç dönem atanmayı kabul ederek belediye başkanlığına aday gösterildiği zaman parti iyi, dördüncü kez aday gösterilmeyince parti kötü mü oluyor? Hiç kimse belediyeden emekli olmayı bir hak olarak görmemelidir. Halkımız yaşananları en doğru şekilde yorumlayacaktır.

Belediye olanaklarını ve elemanlarını kullanarak yaptığı seçim çalışmasında hiçbir tacize uğramadı. Madem başka bir partiden aday oldular yolları açık olsun dedik. Ancak arkadaşlarımızın yaptığı mahalle çalışmalarında evlere bıraktıkları seçim evraklarını arkalarına birkaç kişi takarak evlerinde bulunmayan insanların kapılarından toplatıyorlar. Arkadaşlarımız bu tespitleri de yaptılar. Son derece düzeysiz bir tavır ve söylemle seçim çalışması yürütüyorlar.

İnsanlara baskı yaparak, nefret dili kullanarak bir yere varılamaz. Marmaris seçmeni son derece bilinçli ne yapacağını bilen bir seçmendir. Tehdit ve kızgınlıkla bir yere varılamayacağı da defalarca kanıtlanmıştır.

Bu dil ve tarz Marmaris’te yaşayan hoşgörü ve sevgi taşıyan herkesi rahatsız etmektedir.

Marmaris yaşayanı özlediği huzuru ve sevgiyi CHP’nin yeni yönetiminde bulacaktır.

Sürekli yeni suçlamalar ve iddialar üreterek halkı yanıltmaya çalışıyorlar. İlçe Seçim Kurulunun hep uyguladığı yöntemle önce billboardlarda eşit yer almak için hakim huzurunda kura çekimi yapıldı. Herkes yasal olarak yapılan kura çekiminin sonuçlarına göre billboardları afişledi.

Merkezde sadece Ali Acar’ın ve Serkan Yazıcı’ nın boy boy afişlerini görünce nedenini araştırdık. Seçim döneminde billboardların adil bir şekilde dağıtılması gerekirken,  merkezde en çok billboardu olan firmanın İlçe Seçim Kuruluna başvuru yapmayarak tüm billboardları bu iki adaya kiraladığını öğrendik. Gereken itirazları yasal olarak yaptık, seçimin adil geçmesi için yasal şartlara uymadıklarından bu firmaya ait billboardlardaki resimler ve reklamlar kaldırıldı. Bizim bazı afişlerimiz de bu kararla kaldırıldı.

19 Mayıs meydanında belediyenin reklamlarını yapan ekranın da bu kapsamda kapatılması için yaptığımız başvurular ilçe seçim kurulunun kararına rağmen 15 Mart’a kadar yayınlanmaya devam ettiler. Yasaya göre mevcut belediye başkanı yeniden aday ise belediye çalışmalarının reklamını yapamaz hükmüne rağmen yasalara uymayı geciktirdiler. Karar uygulamaya geçirilince engellendim diye veryansın ettiler.

En son miting alanlarının belirlenmesi için bütün partilerin katıldığı İlçe Seçim Kurulunda yapılan ‘’istenilen yerler ve saatler aynı olursa kura çekimi yapılır’’ hükmüne uygun olarak kura çekildi. Bundan da memnun kalmamış olacaklar ki Turunç’ta açıkladığı gibi ilçe seçim kurulunun kararını yok sayıp İl Seçim Kuruluna başvurdular. Saatleri değiştirmek için AKP ile birlikte yaptıkları bu başvuru Yüksek Seçim Kurulunun “tam kanunsuzluk” kararıyla reddedildi.

Hiç kimse yasaların üzerinde değildir. Yasalar ne diyorsa biz ona uymak ve seçimin güvenliğini sağlamak için görevlilere yardımcı olmak zorundayız. Ben ilçe başkanı olarak partiyi ve haklarını koruma görevini yapıyorum.

Meydanlarda Marmaris’i ben yarattım daha önce Marmaris yoktu anlamına gelebilecek söylemler burada yaşayan herkesi rencide etmiştir. Kendisine sormak lazım. Bu söylemler, Marmaris’in alt yapı sorunlarının neredeyse tamamını çözüme kavuşturan Rahmetli İsmet Karadinç ve Ekibine büyük vefasızlık değil midir?. 1857’den beri ilçe olan Marmaris’e hemen her yöneticinin koyduğu bir taş vardır. Kendisi için de haksız ve asılsız şeyler söylenirse yine savunan biz oluruz. Her kim Marmaris için taş üstüne taş koymuşsa hepsine şükranlarımızı sunuyoruz.

Görev yaptığı sürede kavga etmediği kamu kurumu olmayan Sn. Ali Acar, Büyükşehir Belediye Yönetimiyle de sürekli sorun yaşamış ve Marmaris’e gelecek bazı yatırımları bu nedenle engellemiştir. Son güne kadar beklediği ve kendisi atanmayınca da en ağır şekilde eleştirdiği partisinin kaybetmesi için çaba göstermektedir. Ayrıca rakiplerle ittifakları halkımız tarafından çok iyi izlenmektedir. Sadece Marmaris’ de değil Muğla Büyükşehir’de de AKP gibi bir rakip varken CHP ile mücadele içinde olmasını kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Kendisi dönemini tamamlamıştır. Tüm bu yaşananlar Marmaris Belediye Başkanı olarak kendisi yerine Sn. Mehmet Oktay’ın atanmasının ne kadar doğru bir karar olduğunu göstermiyor mu? Geçmişte kendisine gönül verdiğinden ya da farklı nedenlerle CHP’den ayrılmış arkadaşlarımızın da bu gerçekler ışığında tekrar aramıza dönmesi hepimizi mutlu edecektir.

Marmaris bundan böyle kırmadan, dökmeden, tehdit etmeden, kapısı herkese açık, Cumhuriyete ve onun değerlerine sonuna dek sahip çıkan bir yönetim ile huzur ve sevgi şehri olacaktır.

Cumhuriyetin kalesiyiz, oyuna gelmeyeceğiz, yine kazanacağız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

CHP MARMARİS İLÇE BAŞKANI

FATMA GEBEŞ ÇİMEN

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir