Marmaris Bisiklet Yolu Ağına Yeni Halka

  • Ocak 7, 2021
  • 0
  • 207 Görüntüleme

Bisiklet Yolu Ağına İnönü Caddesi De Katılıyor

 

Marmaris Belediyesi,  İnönü Caddesi’ndeki yol ve çevre düzenlemeleri çalışması hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın bülteni hazırladı. İnönü Caddesi de bisiklet yolu ağına katılıyor.

 1 Nisan’da Tamamlanması Planlanıyor

Bültende yer alan bilgilere göre, çalışmalar, İnönü Caddesi’nin yanısıra 146, 164 ve 170 sokakları da kapsayan  bin 270 metre uzunluğundaki güzergahta Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştiriliyor. Toplam 20 bin metrekarelik yol, çelik hasırlı beton alt temel yapılmak suretiyle asfaltlanacak. Söz konusu bölgede, bisiklet yolu, cep otoparkları, çiçeklikler, görme engelli vatandaşlar için  hissedilebilir yüzey uygulamalı kaldırımlar,  rampalar, yağmur suyu tahliye hatları, ızgaralar, yükseltilmiş yaya geçitleri ve kasisler oluşturulacak. MUSKİ, ADM, TELEKOM gibi tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyon halinde yürütülen çalışmaların 1 Nisan’da tamamlanması planlanıyor.

Ağaçlar Sökülüp Parklara Nakledildi

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Belediyesi, İsmet Karadinç’i Unutmadı

Bültende, ayrıca bölgedeki kaldırımlarda bulunan ağaçların durumu hakkında da şu sözlerle bilgi verildi: “Çalışmalar başlamadan önce de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kaldırımlarda bulunan turunç ağaçlarının meyvelerini topladı. Budama yaptıktan sonra köküyle birlikte sökülen ağaçlar dikilmek üzere ilçenin farklı noktalarındaki parklara nakledildi.”

Fotoğraf: Marmaris Belediyesi

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir