Marmaris Bisiklet Rotaları

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 771 Görüntüleme
marmaris bisiklet rotaları

Marmaris’te Bisiklet Turu Yapmalısınız

Marmaris, koyu yeşil çam ormanları, masmavi denizi ile eşsiz güzelliğe sahip önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Ayrıca binlerce yıl öncesinden günümüze kadar çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu özellikleri ile çok sayıda yerli ve yabancı turisti kendine çeken Marmaris’te yapılabilecek en güzel aktivitelerden bir tanesi dağ bisikleti veya bisiklet turudur. Bisiklet turları, doğada bulunmak isteyen spor severler için oldukça cazip bir seçenek. Bu sporu seviyorsanız Marmaris bisiklet rotaları size birbirinden güzel alternetifler sunuyor.

Marmaris Bisiklet Rotaları

Her yıl çok sayıda turistin ziyaret ettiği Marmaris’te yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri dağ bisikleti veya bisiklet turudur. Dağ bisikleti ve bisiklet turları doğada olmak isteyen spor severler için çok cazip seçenekler sunuyor. Marmaris ve çevresinde bisiklet ile gezilebilecek sayısız parkur bulunmaktadır. Marmaris’in harika doğasında, yürüyüş turlarının yanısıra bisikletinize atlayarak birbirinden özel rotalarda doğa içinde bir tur yapabilirsiniz. Eşsiz güzellikte pek çok yeri, dağ yollarını ve küçük köyleri keşfedebilir, doğa sporları adına harika bir etkinliğe katılmış olursunuz. Dağ bisikleti ile Marmaris’in dağ yollarını ve patikalarını muhteşem manzaralar eşliğinde gezebilirsiniz.

GEKA desteği ile Marmaris Belediyesinin gerçekleştirdiği proje toplam 710 km lik 20 ayrı rotadan oluşuyor. Marmaris sırtlarındaki Fürth Dostluk Yürüyüş yolu da dağ bisikletli turlar için değerlendirilebilir. Bisiklet kiralamak isteyenler Marmaris içerisinde bulunan firmalardan bisiklet kiralayarak bu rotaları gezme fırsatını yakalayabilirsiniz. Cep telefonlarınıza indireceğiniz aplikasyonlar ile rotalar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir