Marmaris Belediyesi bir ilke imza attı

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 199 Görüntüleme

Marmaris Belediyesi 2019 yılı Nisan Ayı meclis toplantısı Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan sahnesinde gerçekleştirildi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay başkanlığında toplanan yeni belediye meclisi ilk toplantısında görev dağılımı yaptı: Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ilk meclis toplantısının açılış konuşmasında “Son 30 yılda Marmaris’te görev yapan iki, belediye başkanı sonrasında göreve seçilen bir başkan olarak tüm Marmaris halkına teşekkürler ediyorum. Seçim döneminde istemeden kırdığım birileri var ise öncelikle onlardan özür diliyorum. Seçim süreci sona ermiş ve artık görev yapma zamanıdır. Benden önce görev yapmış olan rahmetli Belediye Başkanımız İsmet Karadinç ve daha sonra görev yapan Ali Acar’a yaptıkları hizmetler için teşekkürler ediyoruz” dedi
31 Mart Yerel seçimleri sonrasında seçimleri kazanarak Marmaris Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Oktay başkanlığında Marmaris Belediyesi yeni meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan sahnesinde düzenlenen toplantıya Mecliste üyesi olan tüm partiler katıldı. 25 meclis üyesinin katılımı ile gerçekleşen ilk toplantı ilan edilen 9 gündem madeesi ile toplandı. Vatandaşlarında yoğun ilği gösterdiği Marmaris Belediyesi 2019 yılı Nisan Ayı olağan toplantısı başlangıcı öncesinde Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay kısa bir konuşma yaptı. Oktay konuşmasında “Yoğun geçen bir seçim dönemi sonrasında halkımızın oyları ile Marmaris Belediye Başkanlığı görevi tarafıma verildi. Bu seçim süreci sırasında zaman zaman rakiplerimize karşı kırcı olmuş olabiliriz. Bu nedenle eğer seçim sürecinde istemeyerek kırdığımız birileri var ise hepsinden özür diliyorum. Seçimler bitmiş artık görev yapma zamanıdır. İlk toplantımız olduğu içinde heyecanımı maruz görün. Son 30 yılda Marmaris’te görev yapan 2 belediye başkanı sonrasında göreve gelen 3. Başkanım. Önce Rahmetli İsmet Karadinç ve Arkasından Ali Acar’a görev sürelerinde Marmaris için yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkürler ediyorum. Bu dönemde İsmet Karadinç’in oğlu Mehmet Karadinç’te Ak Parti meclis üyemiz olarak görev yapacak. Kendilerine de başarılar diliyorum” dedi.
Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesinde saat 14.00 de başlayan Marmaris Belediye Meclis Nisan Ayı Meclis toplanıtısın da ilk gündem maddesine geçildi. Meclis 1 ve 2 ci Başkan vekili ve Katip üye seçimleri yapıldı. Yapılan gizli oylama sonrasında  gündem maddeleri gereği görev dağılımı yapıldı.  İlk Meclis gündem maddesinde yapılan oylama sonrasında Ethem Sayar Marmaris Belediyesi 1. Başkan vekili, Asım Geniş’in ise ikinci Başkan vekili olması oy çokluğu ile kabul edilirken Meclis katipliğine ise Zülal Akyüz ve Burak Demirtaş oy çokluğu ile seçildi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Turunç Yolunda Kaza!

Mecliste yapılan diğer oylamalarda Encümen Üyeliğine Selcuk Evci ve Asım Geniş seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonunun üye sayısı ile üyelerinin belirlenmesi maddesinde Komisyonun  4 üye ile çalışmasına oy birliği ile karar verilirken komisyonda CHP’li meclis üyeleri Ali Aygün, Zülal Akyüz ve Aylin Yüksel ile  AK Partiden Mehmet Karadinç seçildi.

İmar Komisyonunun üye sayısı ile üyelerinin belirlenmesi madesinde ise üye sayısı 4 olarak belirlenirken komisyon üyeliğine CHP’den  Selçuk Evci, Burak Demirtaş ve Canan Adalıoğlu, AK Partiden Ceyhan Eroğlu seçildi.

Ege Belediyeler Birliğine bir asil üyeliğine Kenan Değertaş, yedek üyeliğe ise İhsan Öztürk 16 oyla seçildi.

Kamu –Üniversite- Sanayi İşbirliği kapsamında Muğla’da kurulan Muğla Teknopark A.Ş.’nin toplantılarına katılmak üzere; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü’nün yazısı gereği Marmaris Belediyesini temsil etmesi için Burak Demirtaş oy çokluğu ile seçildi.

Meclis toplantısında ayrıca Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a 657 Sayılı Yasaya tabii olarak görev yapan Devlet Memurlarına sosyal denge tazminatı vermek için sendika üyesi olan sendika ile sözleşme yapmak üzere yetki verilmesi maddesi oy birliği ile kabul edilirken, Denetim Komisyonu raporu Meclis üyesi Bestami Şinik tarafından meclise sunuldu.
Bestami Şinik hazırlanan raporlarda yeterli ve açıklamanın olmadığı be bazı yerlerde çeşitli hatalar yapıldığı ifade edilerek “Bize ulaştırılan raporlar yeteri kadar acık değil.  Ama hatalar var. Rakamlarda hatalar var. Gelir ve giderlerde alacak ve borçlarda hatalı hesaplamalar ve yanlışlar var. 2018 yılından tahsilat miktarı 0 ve tahsilat yapılamamış olarak belirtilmiş. Acık ve şeffaf şekilde bir rapor hazırlanmamıştır” denildi.
Marmaris Belediye Meclisi Nisan Ayı toplantısı Belediye Başkanının 2018 Yılı İdari Faaliyet Raporunun onaylanmasın ile sona erdi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay Aylık olağan toplantılarının her zaman bu şekilde halka açık bir biçimde yapılacağını ifade etti.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir