Marmaris Belediye Meclisi Bugün Toplanıyor

  • Ocak 5, 2021
  • 0
  • 202 Görüntüleme

2021’in İlk Meclis Toplantısı Bugün

Marmaris Belediye Meclisi 2021 Yılı Ocak Ayı 1.  Olağan Toplantısı bugün Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesi’nde yapılacak.  Koronavirüs önemleri kapsamında ‘kapalı oturum’ şeklinde gerçekleştirilecek toplantı saat 15.00’te başlayacak ve 12 gündem maddesi görüşülüp, oylandıktan sonra karara bağlanacak.

Toplantıda, 2019 Yılı Sayıştay Denetim Raporu ile birim müdürlüğü ve üst yönetici kadrolarına yapılan atamalar hakkında bilgilendirmede bulunulacak.  Meclis Başkanı ile üyelerine, Meclis ve Komisyon toplantılarına katıldıkları her gün için ödenecek huzur hakkı ile Belediye Başkan yardımcılarına verilecek aylık ödenek belirlenecek.

Meclis’in Bugünkü Gündem Maddeleri

1-5393 Sayılı Belediye Kanununun 55. maddesi gereği 2019 Yılı Sayıştay Denetim Raporu hakkında Belediye Meclisinin bilgilendirilmesi. (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

2- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. maddesinin 2. fıkrası ‘‘Belediye personeli, Belediye Başkanı tarafından atanır. Birim müdürlüğü ve üst yönetici kadrolarına yapılan atamalar ilk toplantıda Belediye Meclisinin bilgisine sunulur.’’ hükmü gereği yapılan atamalar hakkında Belediye Meclisine bilgi verilmesi (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

3- Belediye Başkan Yardımcılarına verilecek olan aylık ödeneğin belirlenmesi konusunun görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

4- Belediyemiz memur norm kadrolarında; a) Memur dolu kadro derece değişikliği konusunun görüşülmesi. b) Memur boş kadro değişikliği konusunun görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

5- Belediyemizde Tam Zamanlı Sözleşmeli olarak çalışan personellerin hizmet sözleşmelerinin yenilenmesi ve sözleşmesi yenilenen personeller ile çalıştırılması planlanan personellerin ücretlerinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

6-Belediyemizde Kısmi Zamanlı Sözleşmeli olarak çalışan Avukatın hizmet sözleşmesinin yenilenmesi ve ücretinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

7- Denetim Komisyonu üye sayısı ve üyelerinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi. (Yazı İşleri Müdürlüğü)

8- Belediye Meclisinin 2021 yılı içerisinde yapacağı 1 aylık tatil döneminin belirlenmesi konusunun görüşülmesi. (Yazı İşleri Müdürlüğü)

Bu haber de ilginizi çekebilir  Fethiye'de Dereye Düşen Çocuğu İtfaiyeciler Kurtardı

9- Meclis Başkanı ile üyelerine, Meclis ve Komisyon toplantılarına katıldıkları her gün için ödenecek huzur hakkı ödeneğinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi. (Yazı İşleri Müdürlüğü)

10-Belediyemiz birimlerinde kullanılmak üzere araç satın alınması konusunun 237 Sayılı Taşıt Kanununun 10. maddesi gereği görüşülmesi. (Destek Hizmetleri Müdürlüğü)

11- Belediyemizin; sosyal devlet ilkelerini gözeterek yerel yönetimlere verilen yetkiler çerçevesinde kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılmasını sağlamak amacıyla yaptığı çalışmalar kapsamında Belediyemiz ile Sınırlı Sorumlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile protokol yapılması, bu protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesi ve bu protokol kapsamında İlçemiz Armutalan Mahallesi Armutalan Kültür Merkezinde bulunan 1 nolu odanın Sınırlı Sorumlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine hiçbir ticari faaliyet göstermemek şartıyla tahsis edilmesi konularının görüşülmesi. (Özel Kalem Müdürlüğü)

12- İlçemiz, Çamlı Mahallesi Taşhan Mevkii 1/1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planının; Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 14/11/2019 tarih ve 190 sayılı kararı ile onaylanan ve 13/02/2020 tarih ve 28 sayılı Meclis Kararı ile kesinleşen 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı, 3194 sayılı İmar Kanunu, Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği ve 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18. maddesinin (c) bendine göre görüşülmesi. (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü) 13- Hamit CEYLAN, Naciye CEYLAN, Ayşe CEYLAN ve Yaşar CEYLAN’ın İlçemiz Kemeraltı Mahallesi Çıldır Mevkiinde tapunun pafta 5, ada 239, parsel 910’da kayıtlı mülkiyeti kendilerine ait 2.544,99m2 miktarındaki taşınmaza şuyulu olan bitişiğindeki mülkiyeti Belediyemize ait pafta 5, ada 239, parsel 912’de 25.51m2’lik taşınmazı şuyusunun giderilmesi amacıyla satın alma talebinin görüşülmesi (Emlak ve istimlak Müdürlüğü)

Fotoğraf (Arşiv): Marmaris Belediyesi

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir