Marmaris Belediye Başkanının Maskeyle Sınavı

  • Eylül 4, 2020
  • 0
  • 1933 Görüntüleme

Marmaris’te Bir Garip Koronavirüs Denetimi!

İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgesi doğrultusunda, Covid-19 mücadelesi kapsamında ülke genelinde yoğun denetim gerçekleştirildi.

Denetimlere tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri katıldı. Marmaris’te, önce sabah saatlerinde Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy ve beraberindekiler Kordonboyu, Halk Plajı ve Uzunyalı’da denetimlerde bulundu. Daha önce haberdar edilen ilçe medyasının bazı temsilcilerinin de takip ettiği denetimlerde, daha çok maskesiz turistlerin uyarıldığı göze çarptı.

Görüntüleri Marmaris Belediyesi Paylaştı!

Marmaris Belediyesi’nden öğleden sonra yapılan açıklamada ise, Belediye Başkanı Mehmet Oktay, başkan yardımcıları ve bazı birim amirleriyle birlikte Uzunyalı’da gerçekleştirdiği denetimler hakkında bilgi verildi. Medya mensuplarının öncesinde haberdar edilmediği denetim hakkında, ilçedeki basın yayın organlarına 4 dakika 48 saniyelik video, 6 fotoğraf ve 1 de basın bülteni  servis edildi.

Maskesiz Covid-19 Denetimi!

6 fotoğraftan 5’inde ve videonun neredeyse tamamında Başkan Oktay’ın maskesinin burnunun altında olduğu, Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk’ün ise zaman zaman çenesinin altına indirdiği maskesini, zaman zaman da  çıkardığı görüldü.

Haber: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Fotoğraf ve Görüntüler: Marmaris Belediyesi

Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayınız

 

Marmaris Belediyesi’nce hazırlanan basın bülteninde tüm bu gelişmeler aşağıdaki başlık ve yazıyla paylaşıldı:

Bu haber de ilginizi çekebilir  Mavi Turda Bodrum Düşüşte Bozburun Zirvede

Başkan Oktay Turistlere Maske Dağıttı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Uzunyalı sahilinde denetim yaptı. Oktay, maskesi olmayan turistlere uyarılarda bulundu ve maske dağıttı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Uzunyalı sahilinde denetimde bulundu. Başkan yardımcıları İhsan Öztürk, Burak Demirtaş, meclis üyeleri Selçuk Evci, Aylin Yüksel’in de katıldığı denetimde işletmelerin pandemi kurallarına uygunluğu kontrol edildi. Vatandaşlara da koronavirüs salgınına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Salgının tüm Türkiye’de yeniden artışa geçtiğini söyleyen Belediye Başkanı Oktay, “Sadece İçişleri Bakanlığı’nın kararı doğrultusunda değil sürekli olarak denetimlerde bulunuyoruz. Gittiğimiz her yerde maske, mesafe ve temizlik kurallarının önemini anlatıyoruz. Unutmayalım ki bireysel tedbirlerimizi üst seviyede tutarak bu salgınla başa çıkabiliriz. Eğer maske takmazsak, mesafeye dikkat etmezsek ve temizliğe önem göstermezsek hem kendimiz hem de çevremiz için virüse davetiye çıkartıyoruz demektir. Bunun önemini kavramamız gerek” ifadesini kullandı. İşletme sahiplerini de uyaran Oktay, müşterilere sosyal mesafe ve maske konusunda taviz verilmemesini; çalışanların mutlaka maske takmasını istedi.

Denetimde ayrıca şezlong araları, plaj kurallarının uygulanması, ses düzeni gibi kontroller de yapıldı.

 

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir