ATV'LERE YASAK GELDİ!

ATV'LERE YASAK GELDİ!
Marmaris'te ATV 'ler trafikte problem yaratıyordu

ATV’LERE SAAT SINIRLAMASI GELDİ


Marmaris'te, dört tekerlekli motorlu araç ATV ve UTV kullanımıyla ilgili yeni bir düzenleme yapıldı. UKOME son aldığı kararla bu tür araçların 10.00-18.00 saatleri dışında şehir içi trafiğine çıkması yasaklandı
Marmaris Emniyet Müdürlüğü, arazi şartları için üretilmiş ATV’lerin şehir içinde kullanılmaması için Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) teklif yazısı hazırlamıştı. Konuyla ilgili UKOME alt komisyonunun raporu nihai karara bağlandı. 
UKOME’nin geçtiğimiz haftaki toplantısında 'Quad Bike' tabir edilen 4 tekerlekli ATV ve UTV tarzı motosikletlerin kullanım saatleri görüşüldü. Toplantıda ilçede araç ve yaya artışının özellikle gün içerisinde 18.00 itibariyle en üst seviyeye çıktığı, ATV’ler ile ilgili vatandaşlardan gelen ihbarların da bu saatten sonra ile yoğunlaştığı ifade edildi.                                             
YOĞUN SAATLERDE OLMAYACAKLAR
ATV cinsi araçların komple trafiğe çıkışının yasaklanması konusunun değerlendirildiği UKOME kurulunun 30.04.2019 tarihli kararının revize edildiği toplantıda “Marmaris ilçesi içerisinde yaşanan trafik yoğunluğu, yaya ve taşıt güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla ATV cinsi motosikletlerin tamamen trafiğe çıkışının engellenmeyerek, şehir içerisinde ve tüm mahallelerde 10.00 – 18.00 saatleri arasında kullanılmasına izin verilmesi” yönündeki karar oybirliği ile alındı. Marmaris Belediyesi, şehrin çeşitli noktalarına görseller astırarak sınırlama konusunda vatandaşı bilgilendirecek.