Marmaris Atasına yürüdü

Marmaris Atasına yürüdü

Marmaris’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Marmaris Belediyesi tarafından “Fener Alayı” yürüyüşü yapıldı. Ketenci Kavşağı’nda başlayan yürüyüş, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda son buldu. CHP Muğla milletvekili Burak Erbay, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Belediye Meclisi üyeleri, Marmaris’te bulunan motorsiklet grupları, öğrenciler, vatandaşlar, sivil toplum örğütleri, siyasi parti temsilcileri olmak üzere yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte, motosikletli ekiplerde gösteri yaptı. Yürüyüşte dev Türk Bayrağı taşıyan gençlere yol kenarında bulunan yüzlerce vatandaş ve turistlerde eşlik ettiler. 
İlçede tatil yapan birçok yabancı turist şahit oldukları bu özel günde  yürüyüşün fotoğrafını çekmek için yol kenarlarını doldurdular. Selfie yapan turistlerin yanında, alkışla yürüyüşe tempo tutan turistler de oldu. 
Yaklaşık 1 km lik yürüyüş boyunca müzikler eşliğinde sloganlar atan gençler Türk bayraklarını sallayarak. 19 Mayıs Gençlik meydanında tamamlanan yürüyüş sonrasında saat 19.19 da 1919 öğrenci tarafından Atabarı oynandı.
Festival meşalesi yakıldı
Marmaris Kültür ve Sanat Platformu tarafından planlanan ve Cumhuriyetin 100. Yılına 100 festival projesi için festival meşalesi CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay tarafından yakıldı. Daha sonra Marmaris Dans festivaline katılan gösteri grupları sahne alarak gösterilerini yaptılar.