Marmaris Alarma Geçti! Beldibi'nde Aynı Yerde İkinci Şüpheli Yangın!

Marmaris Alarma Geçti! Beldibi'nde Aynı Yerde İkinci Şüpheli Yangın!
Marmaris Alarma Geçti. Beldibi'nde Sabotaj İhtimali var!

Marmaris Alarma Geçti!

Marmaris'in Beldibi mahallesindeki ormanlık alanda iki gün üst üste yangın çıkması emniyet güçlerini ve orman işletme müdürlüğünü üçüncü bir yangın olma ihtimaline karşı alarma geçirdi.

24 Saat İçinde Aynı Yerde İkinci Yangın

19 Ağustos 2019 Pazartesi günü öğleden sonra Beldibi mahallesi ormanlık alanında başlayan yangın Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince kısa bir süre içinde söndürülmüştü. 20 Ağustos 2019  günü yine aynı saatlerde, 15:30 sularında bir gün önce orman yangını çıkan yerin hemen bitişiğinde ikinci bir yangın çıkması akıllara sabotaj ihtimalini getir.

Tüm Ekipler Alarmda

Emniyet Müdürününde bilgilendirildiğini belirten yetkililer, mevcut dönem ve durumlardan dolayı sürekli devriye gezildiğini, gözlem yapıldığını ve zaten alarmda olduklarını açıklarken "kötü düşünmemekte yarar var ama aynı noktada bir gün arayla çıkmasını pek de normal karşılamamak da fayda var. Alarmda olan personel daha da dikkatli davranıyor. Emniyet güçleri de bu konuda ayrı bir hassasiyet gösteriyor" denildi. Orman İşletme Müdürü Akın Ünler ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Metin Ercan'ın olay hakkında istişare ettiği bildirildi.

Halk Dikkatli Olsun!
Yetkiler, Marmarisliler'in de dikkatli olup, şüpheli durumları acilen emniyete ve Marmaris Orman İşletme Müdürlüğüne bildirmelerini de sözlerine eklediler.

Yangın Hemen Kontrol Altına Alınmasa Facia Olacaktı!

Beldibi'nde çıkan yangına 25 personel, 1 helikopeter, 3 arazöz ve bir su tankeriyle müdahale eden Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü, yangını yayılmadan söndürdü. Ayrıca diğer bölgelerden yola çıkan arazözler yangının kontrol altına alınmasıyla yoldan geri çevrildi. Yangının devam etmesi durumunda sıcak ve rüzgarla tahmin edilemeyecek boyutlara ulaşması an meselesi olacaktı. Dolayısıyla sabotaj olması ve tekrar yangın çıkarılması ihtimaline karşı vatandaşlarımızın daha dikkatli olması gerekmektedir.