Marmaris'te 65 Yaş Üstü’ne Para Cezası Kesilmeye Başlandı!

Marmaris'te 65 Yaş Üstü’ne Para Cezası Kesilmeye Başlandı!
Marmaris'te 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağına Sert Tedbir!

Kurallara Riayet Edilmedi, Ceza Kesimi Başladı!

Marmaris'te 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağına uymayan kişilere para cezası kesilmeye başlandı. Yetkililer, Marmaris'te tüm uyarılara rağmen 65 yaş üstü kesime kurallara riayet etmeyip, kendi sağlıklarını ve toplumun sağlığını hiçe saydıkları için ceza kesmeye başladıklarını belirttiler.

Bundan Sonra müsamaha Yok! Minimum Ceza 392 TL!

Yetkililer, "Bir süre Marmarislilere müsamaha gösterdiklerini ancak bu kurallara uyulmayıp tam tersi suistimal edildiğini üzülerek takip ettik. Sokağa çıkma yasağına uymayanlara Kabahatler Kanunu'nun 32. Maddesi gereğince 392 lira idari para cezası kesmeye başladık" açıklaması yaptılar. İlk ceza kime kesildi sorusunu cevapsız bırakan yetkililer, "sonrası daha da can sıkıcı" diyerek kural ihlalini tekrar yapmaya kalakacak olanları uyardılar!

İki Aydan Bir Yıla Kadar Hapis cezası!

Para cezasına rağmen evine dönmeyenlere ; Türk Ceza Kanunu'nun Bulaşıcı Hastalıklara ilişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. Maddesinde yer alan " Yetkili Makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" hükmü uyarınca işlem başlatılacak.

Anında haberdar olmak için lütfen sitemize abone olun. Web sitemizin sağ üst bölümünden yada mobil uygulamadaki menüden "Kayıt Ol" seçeneğine tıklayarak abone olabilirsiniz.

Ayrıca,

video haber youtube aboneliği için:

Youtube Aboneliği İçin Tıklayın

Instagram: @marmarislifedergisi

twitter: @LifeofMarmaris

facebook: https://www.facebook.com/marmarislife

Pinterest: Marmaris Life

Marmaris Haberleri