Marmaris’in 23 Nisan Sokağı Yine Örnek Olacak

  • Şubat 24, 2021
  • 0
  • 356 Görüntüleme

O Sokak’taki Tüm Apartmanlarda Artık Hep Türk Bayrağı Olacak

Yine terzi Salih Yazgan öncülük etti. Marmaris’in namıdiğer “23 Nisan Sokağı” yani 105 Sokak’ın Kemeraltı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan tüm apartmanlara Türk Bayrağı monte edildi.

Geleneksel hale gelen ve binlerce kişinin katıldığı 105 Sokak’taki 23 Nisan kutlamalarının mimarı ve baş aktörü 67 yaşındaki Salih Yazgan, bu yıl ‘iş’e erken koyuldu. Sokak’taki 16 apartmanın gövdesine kalıcı olarak yerleştirilmek üzere, Türk bayrakları hazırlattı. Terzi Yazgan, özel malzeme kullanılarak yapılan bayrakları, çevre sakinleri ve esnafının da yardımıyla tek tek binalara monte etti. Geçtiğimiz yıl, 23 Nisan’ın salgın sebebiyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına denk geldiğini hatırlatan Yazgan, şunları söyledi:

Sokak’taki Tüm Apartmanlara Türk Bayrağı

“Geçen yıl sokağa çıkma yasağına rağmen, sokağımızı, binalarımızı, balkonlarımızı, pencerelerimizi yine Türk bayrakları, Atatürk posterleriyle donatmayı ihmal etmedik. Çalan marşlar, çocuk şarkıları eşliğinde de balkonlarımızdan kutlamamızı yapmayı başardık. Bu yıl istiyor ve umut ediyoruz ki, salgın belasından kısa süre içerisinde kurtulur ve 105 Sokak’taki 23 Nisan coşkusunu önceki yıllarda olduğu gibi binlerce kişiyle paylaşırız.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris'te Feci Kaza!

“Çok Özledim”

Ben o coşkuyu çok ama çok özledim. Günler yaklaştıkça içimdeki heyecan artıyor, bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyorum. İşte bu heyecanla Sokak’taki tüm apartmanlara kalıcı şekilde asılmak üzere Türk bayrakları hazırlattım ve sağ olsun mahalle sakinleriyle birlikte onları astık. Böylelikle bu yıl ki kutlamalar için ilk adımı atmış olduk.  Salgın engel olmazsa, yine başrollerinde ve sahnesinde çocuklarımızın olacağı, hafızalara yer edecek bir kutlama programı düzenleyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir