Made In Marmaris!

  • Haziran 6, 2020
  • 0
  • 696 Görüntüleme

Tablolarındaki Figürleri Maskeye Aktardılar

Ressam çift Alexia Bahar Yılmaz ve Güçlü Kadir Yılmaz, tablolarındaki figürleri maskeye taşıdı. Tablo gibi maskelere hem yurt içinden hem yurt dışından talep  yağdı.

Tıbbi maskeler vücudumuzun bir parçası haline geldi. Yeni bir maske modası oluştu, çeşit çeşit rengarenk maske satışları başladı.

Bu Da Maske Sanatı

Marmaris’te yaşayan yurt dışında da tanınan ressam çift Alexia Bahar Yılmaz ve Güçlü Kadir Yılmaz ise maskeyle sanatı buluşturdu. Çift, tablolarındaki resimleri maskeye aktaracak proje geliştirdi. Projelerini yasal ve hijyenik yollardan hayata geçirebilecekleri firmayı buldu. İlk etapta bastırılan 20 farklı desendeki 1000 maske, çiftin sahibi olduğu “Mona Titti Sanat Galesi” internet sayfası monatitti.sopsy.com üzerinden tanesi 50 TL karşılığı satışa sunuldu. Tablovari yıkanabilir maskelerin tükenmek üzere olduğunu belirten çift yeni siparişlerini verdiklerini söyledi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris'in 'Saklıköy'ü Bayır!

ABD’den De Sipariş Geldi

Alexia Bahar Yılmaz, ABD’den de alıcı çıktığının altını çizdi. Yılmaz, “Maskelerimiz kesinlikle sağlık ve hijyen koşullarına uygun şekilde üretilmiştir. Kaldı ki, satışı gerçekleştirdiğimiz internet sitesinde kullanılan kumaş ve organik boyanın özelliklerini paylaşıyoruz” dedi.

Tablosu Rus Milyarderin Kolleksiyonunda

Güçlü Kadir Yılmaz, 2017 yazında sanat dünyasının gündemine oturmuştu.  Dünyanın en ünlü koleksiyonerlerinden ‘sanatın patronu’ ve ‘yetenek avcısı’ diye nitelenen Azeri asıllı Rus milyarder Farhad Akhmedov, ultra lüks yatıyla geldiği Marmaris’te Kadir Yılmaz’ın ‘Existentialis’ adlı tablosunu 10 bin dolara satın almıştı.

Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Fotoğrafları Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × one =