Komutanlardan Başkan Acar’a ziyaret

  • Nisan 2, 2020
Marmaris Mavi Tatbikat

Mavi Vatan 2019 Gemi Komutanları Marmaris Belediyesini

Ziyaret Etti

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Cumhuriyet tarihinde ilk defa ülkemizi çevreleyen üç denizde birden eş zamanlı düzenlenen Mavi Vatan 2019 Deniz tatbikatı gerçekleştiriliyor. Tatbikat çerçevesinde tatbikata katılan gemi komutanları Marmaris Belediyesini ziyaret etti. 103 geminin katılımıyla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Mavi Vatan 2019 Tatbikatı”na katılan TCG Fırtına ve TCG Zıpkın gemilerinin komutanları makam ziyareti yaptılar. Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Limanı’na demirleyen gemilerin komutanları Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ı makamında ziyaret ettiler.

Ali Acar, TCG Fırtına Gemisi Komutanı Deniz Binbaşı Kadir Düzkantar ve TCG Zıpkın Gemisi Komutanı Deniz Binbaşı Serkan Doğan’ı makamında ağırladı. İki komutan tatbikat hakkında Ali Acar’a bilgiler verirken yapılan tatbikatın ülkemiz ve komşularımız için önemine değindiler. Ziyaret sonunda gemi komutanları Başkan Ali Acar’a gemi isimlerinin yazılı olduğu hediyeler verdiler. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise kendilerine Marmaris Belediyesinin çeşitli hediyelerini sundu.

Savaş Gemileri Ziyarete Açıldı

Mavi Vatan 2019 Tatbikatı kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı TCG Fırtına ve TCG Zıpkın gemileri Netsel Marina’da ziyarete açıldı. TCG Çanakkale, TCD Albay Hakkı Burak, TCF Anamur ve TCG Alemdar ise Aksaz Limanında halkın ziyaretine açıldı. Her iki limana demirleyen gemiler de, 6 ve 7 Mart tarihlerinde saat 10.00-12.00 ve 14.00-17.00 arasında ziyaret edilebilecek. Aksaz’da ziyarete açılacak gemiler içinse 2 gün boyunca saat 09.30 ve 13.30 saatlerinde Taşlık İşhanı önünden ücretsiz servisler hareket edecek.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.