Komutanlardan Başkan Acar’a ziyaret

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 48 Görüntüleme
Marmaris Mavi Tatbikat

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Cumhuriyet tarihinde ilk defa ülkemizi çevreleyen üç denizde birden aynı anda eş zamanlı düzenlenen Mavi Vatan 2019 Deniz tatbikatı çerçevesinde tatbikata katılan gemi komutanları Marmaris Belediyesini ziyaret etti. 103 geminin katılımıyla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Mavi Vatan 2019 Tatbikat”ına katılan TCG Fırtına ve TCG Zıpkın gemilerinin komutanları Marmaris Belediyesi’ne makam ziyareti yaptılar.
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Limanı’na demirleyen TCG Fırtına Gemisi Komutanı Deniz Binbaşı Kadir Düzkantar ve TCG Zıpkın Gemisi Komutanı Deniz Binbaşı Serkan Doğan’ı makamında ağırladı. İki komutan tatbikat hakkında Ali Acar’a bilgiler verirken yapılan tatbikatın ülkemiz ve komşularımız için önemine değindiler. Ziyaret sonunda gemi komutanları Başkan Ali Acar’a gemi isimlerinin yazılı olduğu hediyeler verirken Acar ise kendilerine Marmaris Belediyesinin çeşitli hediyelerini sundu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris’te ‘Sefer’ İzni Çıktı

Savaş gemileri ziyarete açıldı
Öte yandan Mavi Vatan 2019 Tatbikatı kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı TCG Fırtına ve TCG Zıpkın gemileri Netsel Marina’da, TCG Çanakkale, TCD Albay Hakkı Burak, TCF Anamur ve TCG Alemdar ise Aksaz Limanında halkın ziyaretine açıldı. Her iki limana da demirleyen gemiler, 6 ve 7 Mart tarihlerinde saat 10.00 ile 12.00 ve 14.00 ile 17.00 arasında ziyaret edilebilecek. Aksaz’da ziyarete açılacak gemiler içinse 2 gün boyunca saat 09.30 ve 13.30 saatlerinde Taşlık İşhanı önünden vatandaşlar için ücretsiz servisler hareket edecek.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir