Kocadon’un Adaylığına Seçim Kurulundan Onay Geldi .

  • Nisan 3, 2020
Kocadon’un Adaylığına Seçim Kurulundan Onay Geldi .

CHP Muğla İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz Cuma günü Muğla İl Seçim Kurula verilen itiraz ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığına yapılan itiraz olumsuz sonuçlandı. Muğla İl Seçim Kurulu  yaptığı inceleme sonrasında Mehmet Kocadon’un seçimlere girmesinde bir sakınca olmadığına karar verdi. Seçim Kurulu gerekçeli kararını yarın (Salı) günü açıklayacak.
CHP Muğla İl Başkanlığı, 31 Mart yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mehmet Kocadon için seçim kuruluna itirazda bulunmuştu. Muğla İl Seçim Kurulu  Mehmet Kocadon’un seçimlere girmesinde bir sakınca olmadığına karar verdi. Seçim Kurulu gerekçeli kararını Salı günü açıklayacak.
CHP Muğla İl Başkanlığı itirazında Siyasi Partiler Yasası’nın 40. Maddesinde yer alan “Bir kimse, bir partiden ön seçim veya merkez adaylığı yoklamasına katıldıktan sonra başka bir partiden merkez adayı gösterilemez ve partisinden istifa etmedikçe bağımsız aday olamaz” maddesini öne sürmüştü.
Muğla İl Seçim Kurulu yaptığı inceleme sonrasında kararını açıklayarak, Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’un seçimlere girmesinde bir sakınca olmadığına karar verdi. Seçim Kurulu itiraz ile ilgili gerekçeli kararını yarın (Salı günü)  açıklayacak.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.