Kısayalı Köprüsü Yenilendi

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 637 Görüntüleme
Kısayalı Köprüsü Yenilendi

Marmaris Kısayalı Köprüsü Yenilendi

Marmaris Limanı ile Kısayalı’yı birleştiren köprünün eskimesi ve göçme tehlikesi ile karşı karşıya kalması nedeniyle Kısayalı Köprüsü yenilendi. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Netsel Marina tarafından finansmanı sağlanan  yeni proje hayata geçirilerek daha modern bir hale getirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Temmuz 2016 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesine devredilen Marmaris Liman’ı yenilenmeye devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris Limanı Yenileme Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Limanının kalite ve hizmet standartlarını yükseltmek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi son olarak, Liman ile Kısayalı’yı birleştiren tek köprünün kullanım ömrünü tamamlaması üzerine çalışma başlattı. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı köprünün eskimesi ve göçme tehlikesiyle karşı karşıya kalması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ile Netsel Turizm Yatırımları A.Ş. arasında köprünün yenilenmesi için protokol imzalandı.

Finansmanı Netsel Marina Tarafından Karşılanıyor

Finansmanı Netsel Marina Tarafından karşılanan köprü ile ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada köprünün yenileme çalışmasında son aşamaya gelindiği belirtildi. Yenilme çalışmasıyla birlikte daha önce köprüde tespit edilen eksikliklerin de giderildiği vurgulandı.

Yaya Geçişleri Ve Tekne Giriş Çıkışlarında Problem Yaşanmaması İçin Eğim 8 Derceye İndiriliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada çalışmaların iki kurumun ortaklığında yapıldığı belirtildi. “Mevcut köprünün 15 derece olan eğiminin, yaya geçişlerinin daha kolay sağlanabilmesi ve aynı zamanda dere içerisindeki teknelerin giriş çıkışlarında da problem yaratmaması için yeni yapılan köprüde 8 dereceye indirilmesi planlanmıştır. İmalatı tamamlanmak üzere olan yeni köprümüz, 35.20 metre uzunluğunda, 4,50 metre genişliğinde çelik konstrüksiyon olarak tasarlandı. Ayrıca yaya yolunun kaplaması ise betonarme poliüretan malzeme ile imal edilerek köprü korkulukları paslanmaz çelik üzeri iroko ahşap küpeşteli olarak dizayn edildi.”

“Köprünün daha modern bir görsel katması amacıyla aydınlatma çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca  hava durumunun uygun hale gelmesi ile birlikte köprümüzün tamamlanmış olan betonarme döşemeye uzun ömürlü kaplama malzemesi uygulanacaktır. Köprümüz şu an yaya ulaşımına açıldı. Ancak protokol gereği 06.11.2018 tarihinde başlayan çalışmalarımız 15.01.2019 tarihine kadar tüm imalatları tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine tam olarak sunulacaktır”  denildi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir