Kiralar Ve Konutların Satış Fiyatı Marmaris’i Zirveye Taşıdı

  • Ekim 5, 2020
  • 0
  • 230 Görüntüleme

Marmaris, Hem Kiraların Hem De Konut Satışı Fiyatlarının En Çok Arttığı Tatil Kentleri Arasında Zirvede Gösterildi..

Pandemi süreci, turizm kentlerindeki zaten ‘pahalı’ olan ev ve kira fiyatlarını daha da yükseltti.

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa.com’un verileri, tatil beldelerinde özellikle müstakil konutlara ilginin büyük olduğunu ortaya koydu.

Aynı verilere göre,  en çok ilgi Bodrum, Çeşme, Marmaris, Foça ve Urla’ya gösteriliyor…

Marmaris Zirvede!

Türkiye genelinde konut satış fiyatları yüzde 22,10,  kira bedelleri ise yüzde 12,12 artış gösterirken,  yazlık bölgelerde artış oranı çok daha yüksek. İncelenen bölgeler içinde, kira bedelleri en çok yükselen kentler Bodrum ve Marmaris, satış fiyatı en fazla artan tatil beldeleri Fethiye ile Marmaris oldu.

Marmaris Life

Fotoğraf: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Endeksa – Gayrimenkul değerlemede dijital teknolojilerin gelişmiş olanaklarını kullanan www.endeksa.com, sisteme herhangi bir konutun konum ve özelliklerini giren herkese piyasa değerini anında sunmaktadır. Türkiye’nin her yerinde saha araştırmaları yapan lisanslı Endeksa değerleme uzmanlarının hazırladığı verilere dayanarak anında bilgi veren platform, otomasyona dayalı istatistiki modelleme ve makine öğrenimi yöntemleri ile konut değerlerini hızla ve doğru bir şekilde hesaplayabilmektedir. Endeksa, konut satış ve kira değerlerinin yanı sıra bölge bazında yaşayanların demografik bilgileri, bölgedeki ticari parametreleri ve yaşam alanlarını da sunmaktadır. Gayrimenkul profesyonellerinin yanı sıra bireysel kullanıcıların da yoğun olarak kullandıkları platform, kullanıcılara yapmış oldukları otomatik değerlemeleri raporlayabilme, güvenilir ve bağımsız görüşe ulaşmak için bulundukları bölgelere hakim deneyimli uzmanlardan görüş raporu talep etme imkanı da sağlamaktadır. Endeksa ile en iyi yatırım bölgelerini hızla belirlemek mümkün olmaktadır. Yatırım için düşünülen bölgeler il, ilçe, mahalle ya da konum bazında seçildiğinde, konut türüne göre ortalama kiralara, satış fiyatlarına ve fiyat değişim trendlerine ulaşmak sadece saniyeler almaktadır. Kullanıcılar kendi evlerinin değerini de kolaylıkla öğrenebilmektedir. Bunun için haritadan işaretleyip konut özellikleri girildiğinde, Endeksa evin piyasa değerini anında hesaplamaktadır. Yaşam tarzına göre ev seçimi de Endeksa ile kolaylaşmaktadır. Kullanıcının yaşamayı düşündüğü bölgeler il, ilçe mahalle ya da konum bazında seçildiğinde, sosyal göstergeler ve çevredeki yaşam olanakları hızla görüntülenmektedir. Uzman görüşü ise Endeksa’nın bir diğer fark yaratan hizmetidir. Bireysel ya da ticari karar vermeden önce kullanıcılar lisanslı Endeksa uzmanlarının görüşüne başvurabilmektedir.
Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir