Kılıçdaroğlu :Aday gösterilmediniz deyip ayrılmaları ahlaki bulmuyorum

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 283 Görüntüleme

Kılıçdaroğlu :Aday gösterilmediniz deyip ayrılmaları ahlaki bulmuyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde aday olan belediye başkanlarının seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla yurt genelinde mitingler düzenleyerek açılışlara katılırken Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’a destek vermek için Marmaris’e geldi.
19 Mayıs Gençlik Meydanında düzenlenen miting alanına saatler öncesinde çok sayıda vatandaş gelerek CHP Genel Başkanını beklemeye başladı. Dalamandaki programı sonrasında karayolu ile Marmaris’e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Muğla Milletvekilleri, Muğla Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarının da katıldığı mitingde konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncelikle hükümete politikaları nedeniyle yüklendi. Kılıçdaroğlu “Marmaris’e bahar erken gelmiş ama biz baharı sadece Marmaris’te değil tüm Türkiye’de getirmek istiyoruz.  Bütün Türkiye’de huzur olmalı. Dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyorsunuz. Ama siz daha şanslısınız Türkiye’nin en güzel yerinde yaşıyorsunuz. Ben belediye başkanı arkadaşlarımdan İki şey istiyorum. Seçildiğin andan itibaren bütün beldeye hizmet vereceksin, sana oy versin vermesin. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık görevi olacak. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz.  Ben Belediye başkanlarımdan İki şey istiyorum .Seçildiğin andan itibaren bütün beldeye hizmet vereceksin, sana oy versin vermesin. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık görevi olacak. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz.

“Yolu biz yaparız”

“Geldi birileri buraya hastane yapacağım dedi, sen yolunu yapacak mısın dedi! Sen Hastanenin asansörünü yap biz yolunu yaparız. Merak etme biz yaparız. Yol yapmak kolay. Yolda yapılır parkta yapılır tünelde de yapılır ama para ile geçilen tünel değil. Sen vergimle yol yapıyorsun bir de geçerken benden ücret alacaksın. Ben vergimi neden ödedim. O kadar vergi nereye gitti. Bunları benim paramla yapıyorsun. Buna izin veremeyiz. Demokraside Böyle bir gariplik olmaz buna izin vermeyeceğiz”

“17 yılın sonunda soğan kuyruğu yaptılar”

“17 yıldır AKP ve MHP’ye oy veren arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. 17 yıldır bunlara oy verdiler. 17 yıldır iktidardalar, istedikleri kanunu kararnameyi genelgeyi çıkardılar valileri tayin ettiler herşeyi yaptılar. 17 yılın sonunda halkı getirdikleri nokta soğan kuyrukları. Bunu n sebebi ne ? Vatandaşlar kendi vicdanlarına sorsunlar. Vergi istediler verildi. Özelleştirme istediler yaptılar. Ne oldu ? bu ülkenin nonutu fasulyesine ne oldu. Ne oldu da eti, samanı, mercimeği dışardan ithal eder olduk. Beka sorunumuz var diyorlar, üretmezseniz beka sorununuz olur. Trump telefon etti diye papazı ertesi gün bırakırsanız bizim beka sorunumuz var demektir. Niye bırakıyorsun. Bu ülkenin çakılı için canımı veririm diyen sevgili ülkücü kardeşlerim sormak istiyorum. Kendi topraklarından Süleymanşah türbesini kaçıranlara nasıl oy vereceksiniz. Kendi topraklarımızdan Süleymanşah türbesini kaçırdılar. Hiçbir ülkücü bunlara oy vermez verirse ülkücü değildir. Tüm kardeşlerime seslenmek istiyorum 31 Mart’ta bunlara gereken cevabı verin”

“Dünyanın neresinde görülmüş silah fabrikasının satılması”

“Sakarya’da tank palet fabrikası var. Bugün kurulmaya kalksa 20 milyar dolar. Bunu Katar ordusu’na sattılar. Tank palet fabrikasının I ortağı.  Ne kadara sattılar, ne zaman sattılar bilinmiyor. Hangi kanuna göre sattılar. Dünyada bana bir örnek gösterin kendi silah fabrikasını satan bir ülke gösterin. Kendi silah fabrikasını yabancıya satan bir tane örnek gösterin. Milliyetçi kardeşlerime sesleniyorum. Milliyetçilik kendi topraklarında üretmek demektir, kendi silahını üretmek, hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi demektir Kendi silah fabrikasını satan ve bunu destekleyen kimseye asla ve asla milliyetçi ve vatansever demem. Çiftçiyi, hal esnafını, üretini terörist ilan ettiler. Bir bakanları çıktı yurtdışından turist kılığında teröristler gelecek dedi. Turistleri de terörist ilan etti bunlar. Şimdi birde bunla uğraşıyoruz. Bu nasıl bir anlayıştır. Bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Bu ülke kendi kendine yeten bir ülke iken dışarıdan saman ithal eden hale geldi. Kim yaptı bunu. Nasıl becerdiler. Senin oyunu aldı sana ihanet etti. Senin oyunu aldı, senin ağzındaki lokmayı alır hale geldi”

“2020 lira ile geçinin de göreyim”

“Saray’da oturan nereden bilsin halkın halini. Sarayda oturan kilosu 4 bin liralık çay içer. Okul masrafı yok, kirası yok, yol parası yok, ayda 76 bin lira ile gül gibi geçiniyor. Sen bir ay 2020 lira al da geçin bakalım. CHP’nin konuşması en çok onları rahatsız ediyor. Ne diyor Erdoğan, “Bay Kemal konuşuyor”. Bay Kemal konuşacak tabi. Bay Kemal olmak için harama el uzatmamak lazım, Bay Kemal oğlum paraları sıfırla diye telefon etmez.  Bay Kemal olmak kolay değildir”

“Oylarınız çağdaş gelecek için”

“Karşımızda olan bir grup var sadece. Nedir o? Malı götürenler. Toplum ikiye ayrılmış gibi görünüyor. Demokrasiden yana olanlar ve demokrasiden yana olmayanlar. Demokrasiden yana olanların tümünün başımızın üstünde yeri var. Herkese adalet olmalı. Toplumda herkes huzurlu olmalı. Huzur içinde yaşamak için sandıkta gerekeni yapacaksınız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurduktan sonra ilk yaptığı işlerden birisi kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermiştir. Batı ülkelerinden çok önce bunu yapmıştır. Yunanistan, Japonya yıllar sonra bunu verdi.  O’nun mirasını geleceğe taşımak konusunda yetkili siyasi organ biziz. Vereceğiniz her oy bu Türkiye’nin çağdaş geleceğine katkı olacaktır”

“Partisinden ayrılan doğru dürüst hizmet edemez”

“Bir partiden milletvekili olunabilir, belediye başkanı olunabilir eyvallah. Ama bir belediye başkanı neden beni seçmediniz deyip başka bir yere gidiyorsa ahlaki değil, doğru değil bu Beni neden aday göstermediniz’ deyip ayrılmaları ahlaki bulmuyorum. Önemli olan kurumsal yapıdır. Hepimiz şöyle ya da böyle gelip gideriz. Ama Gazi Mustafa Kemal’in emaneti yaşatmak, CHP’yi yaşatmak demokrasiyi güçlendirmek, hepimizin ortak görevidir. Ben olmazsam belediye başkanlığı olmaz, ben olmazsam milletvekilliği olmaz demek doğru değil. Asla doğru bulmuyorum, bu tür insanların topluma, beldeye, bir büyükşehire, bir ilçeye doğru dürüst hizmet edeceğine inanmıyorum. Bireysel çıkışları asla doğru bulmuyorum. Bizim kurumsal kimliğimiz var ve o şekilde yolumuza devam edeceğiz”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Marmaris programı sonrasında Bodrum Şehirlerarası Otobüs Terminali temel atma törenine katılmak için karayolu ile Bodrum’a geçti.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir