Kazdılar, Parçaladılar, Yaktılar, Gittiler!

  • Mayıs 2, 2021
  • 0
  • 2102 Görüntüleme

MUSKİ Önce Söz Verdi Sonra Mağdur Etti!

Geçtiğimiz ay MUSKİ ve Marmaris Belediyesi’nin Çıldır Mahallesi’ndeki yol yapım çalışması esnasında yer altından geçen alçak gerilim hattı parçalandı. Çalışma sırasında kepçe darbesi ile hat koparken bölgedeki yaklaşık on dairede prize takılı olan eşyalar yandı. Yapım çalışmasında bulunan MUSKİ yetkilileri kazayı üstlenip zarar görenlerin dilekçe ile baş vurması durumunda tazmin edileceklerini söylediler. Eşyaları zarar gören mahalle sakinleri şikayet dilekçelerini yazdılar ancak dilekçe cevabı vatandaşları şaşkına çevirdi.

Alçak Gerilim Hattını  Parçaladılar!

Geçtiğimiz ay Muski ve Marmaris Belediyesinin Çıldır Mahallesinde yol yapım çalışmasında alçak gerilim hattı borusu patladı. Çalışma esnasında   evlerinde elektriklerin birden gitmesi ve prizlerden alev çıkması üzerine mahalleli hemen çalışma bölgesine gitmiş. Görevliler Muski’ye dilekçe yazmalarını ve zararlarının tazmin edileceğini belirterek vatandaşları evlerine göndermiş.

Hem Söz Verdiler Hem Mağdur Ettiler

Olay gününden bu yana zararlarının peşinde mücadele eden Sıdıka Manay, ‘’ dışarıdan evime geldiğim esnada bir patlama duydum. Hemen şalteri kapattım, çalışmanın olduğu yere geldim. Görevliler hatalı olduklarını ve zararımızı karşılayacaklarını söylediler. Benim klimam, oğlumun telefonu, modem cihazımızın adaptörü ve birkaç küçük ev aletim zarar gördü. Dilekçe yazdık 15 gün bekledik ancak bize gelen cevapta Aydem elektrik döşemesini yanlış yapmış yazıyordu. Belediye başkanına çıktık, kaymakamlıktaki tüketici haklarına dilekçe verdik. Ben ev hanımıyım iki çocuğum var, evde sadece eşim çalışıyor, evim kira. Zaten zor bir dönemden geçiyoruz zararımın karşılanmasını istiyorum ‘’ diye konuştu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Öfkeli Koca, Üç Çocuğunun Yaşadığı Evi Yaktı!

Mahalle sakinlerden bir başka kişi ‘’ buzdolabım bozuldu, tam 12 gün komşularımın evlerine koydum yiyeceklerimi. Baktım kimsenin gelip yardım edeceği yok tamirci çağırdık yaptırdık. Ancak tamirci evin tüm elektrik tesisatını değiştirmemiz gerektiğini en ufak bir gerilim değişmesinde yine arıza olacağını söyledi. Tek maaşla geçinen kirada oturan kişileriz nasıl yapacağız nasıl baş edeceğiz bilemiyorum. Küçük ev aletlerim bozuldu tamirci at bunları dedi. Nasıl atayım bir saç kurutma makinası 500 liradan bir kahve makinası 300 liradan başlıyor. At demek kolay yenisini nasıl alacağız’’ diye konuştu.

AYDEM: MUSKİ İzin Almadan Kazı Yaptı!, MUSKİ: Hat Yanlış Yerde!

Aydem yetkililerinin telefon ile yaptıkları açıklama da ‘’ 2014 yılında döşenmiş bir alçak gerilim hattının yanlış yerde olması mümkün değil. 9 Nisandaki çalışma kurumumuzun bilgisi dışında haber verilmeden yapılmış bir çalışma. Biz Muski hakkında gerekli tutanakları tuttuk olay ile ilgili araştırmamız devam ediyor ‘’ şeklinde oldu.

Vatandaşın Mağduriyetini Kim Giderecek?

Mahalle sakinleri Marmaris Kaymakamlığı binasında bulunan tüketici hakem heyetine de başvuruda bulundu. Eşyaları zarar gören vatandaşlar haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirttiler.

 

Marmaris Life

Zeren Çığ

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir