Kayıp Dağcıdan Acı Haber

  • Mayıs 26, 2020
  • 0
  • 877 Görüntüleme
Kayıp Dağcı Fikret Emre'den acı haber

Fethiye’de, Kayıp Dağcının Cesedi Bulundu

Muğla’nın Fethiye ilçesinde kayıp dağcı Fikret Emre’nin 14 gündür süren arama çalışmalarında bir ceset bulundu.. Cesedin Fikret Emre’ye ait olduğu bildirildi.

İki Hafta Önce Evinden Ayrılmıştı

Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü üyelerinden Fikret Emre, 12 Mayıs’ta Mendos Dağı’na antrenman tırmanışı yapmak amacıyla Fethiye Patlangıç Mahallesi’ndeki evinden ayrılmıştı. Geri dönmeyen dağcı için ailesinin talebi üzerine arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.

Eşyaları Farklı Noktalarda Bulundu!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İzmir ve Muğla İl Müdürlüğü, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Fethiye, Marmaris ve Kaş AKUT ekipleri ile Datça ve Fethiye’den Mahalle Afet Gönüllüleri-Acil Müdahale Ekipleri (MAG-AME), Türkiye Dağcılık Sporcuları ve iki iz takip köpeği ile karadan dijital takip programıyla taranarak arama başladı. BU programla geçilen ve aranan tüm yerler harita üzerinden işaretlenirken drone destekli ekipler tarafından havadan sürdürülen çalışmaların 7’nci günü olan 19 Mayıs’ta kayıp dağcının sırt çantası ve eşofmanı Mendos Dağı eteklerindeki ormanlık alanda bulunmuştu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  65 Yaş Üstü Yabancı Turiste Kısıtlama Olacak Mı?

Sırt Çantasında Yiyecek ve Su Vardı!

Aramalar sırasında önce sırt çantasının bulunması kafalarda soru işareti bıraktı. Sırt çantasında yiyecek ve içecek bulunması ve Emre’nin ilk olarak çantasını bırakarap yola devam etmesine arama kurtarma ekipleri bir anlam verememişti. Çünkü bir kaç günkü sonra da eşofmanını daha uzak yerde bıraktığı fark edildi. Talihsiz dağcının ilk olarak sırt çantasını terk etmesine bir anlam verilemedi.

Acı Haber Az Önce Geldi

Fikret Emre’yi arama çalışmaları, sokağa çıkma yasağı ilan edilen bayram tatilinde de JAK, AKUT ve AFAD ekipleri tarafından sürdürüldü.
Ekipler, Bayramın son günü Mendos’ta bir ceset buldu. Cesedin Fikret Emre’ye ait olduğu bildirildi.

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 4 =