Kaş'ta Tsunami Korkusu. 6 Tekne Battı.

Kaş'ta Tsunami Korkusu. 6 Tekne Battı.
Öğlen saatlerinde başlayan ve etkisini giderek artıran yağışlı hava ile birlikte fırtınanın hızı saatte 100 Km’ye ulaşırken Kalkan limanı çekek yerinde bulunan 6 tekne devrildi, 6 tekne ise battı.

Antalya'nın Kaş ilçesi fırtınaya teslim oldu. Öğlen saatlerinde başlayan ve etkisini giderek artıran yağışlı hava ile birlikte fırtınanın hızı saatte 100 Km’ye ulaşırken Kalkan limanı çekek yerinde bulunan 6 tekne devrildi, 6 tekne ise battı. 

Antalya’nın Kaş ilçesi fırtınaya teslim oldu. Öğlen saatlerinde başlayan rüzgarın hızı saatte 100 Km ye dalga yüksekliği ise 15 metreye ulaşınca Kaş’ta yaşayanlar zor anlar yaşadılar. Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı dalgalarla kaplanırken fırtınanın hızı saatte 100 kilometreye kadar ulaştı. Kaputaş plajı ise yüksekliği 15 metreye varan dalgalarla kaplanırken, çekek yerinde bulunan 6 tekne fırtına nedeniyle devrildi. Limanda denizde bulunan 6 tekne ise dalgalar nedeniyle zarar görerek battı. Çevre haklı fırtına nedeniyle tehlikeli saatler yaşadı.  Kaş Devlet Hastanesi önünden geçen Kaş Kalkan D400 karayolu yükselen dalgalar nedeniyle ulaşıma kapandı. Kalkan -Kas sahil yolunda ise yüksek dalgalar nedeniyle toprak kaymaları yaşanırken, yola düşen büyük kaya parçaları nedeniyle D400 yolunun bir kısmı ulaşıma kapandı. Ulaşım bir süre  Gökseki mevkiisinden sağlandı. Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesi tarafından hasar tespit çalışmalarına başlanıldı. Karayolları Bölge müdürlüğü ve İlçe Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekiplerince bölgede güvenlik önlemleri alındı. (Haber: Alev Yaprak)