İYİ Partiden CHP Adayı Oktay’a Destek Ziyareti 

  • Nisan 3, 2020

31 Mart yerel seçimlerinde Millet ittifakı olarak güç birliği yapan İYİ Parti ve CHP seçim çalışmalarını da birlikte yürütmekte. İYİ Parti Marmaris İlçe Teşkilatı bugün Millet ittifakı CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’ı seçim ofisinde ziyaret ederek desteklerini gösterdiler. İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Rıza Yılmaz ve ilçe yönetimi CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay ile sohbet ederek çalışmaları değerlendirdiler.
İYİ Parti İlçe yönetimi CHP adayı Mehmet Oktay’ı ziyaretleri sırasında ayrıca birde basın açıklaması yaptı. Basın Açıklamasını İYİ Parti Basın Sözcüsü Cihangir Gener yaptı. Gener açıklamasında “Türkiye’nin içinde bulunduğu hazin durum tüm Marmaris halkının malumudur. Türkiye, olağanüstü bir ekonomik krizin içerisindedir. 16 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP iktidarı bugün duvara toslamıştır. Tarımda üretim bitme noktasına gelmiştir. Soğandan patatese, mercimekten samana kadar her şey ithal edilmektedir. İşsizlik oranı ’lere dayanmıştır. Hayat Pahalılığı can yakmaktadır. Sebze meyvenin fiyatlarındaki olağanüstü artışlara çare olması için üretilen tanzim satışları hiçbir derde deva olmamaktadır. Aksine sorunları daha da artırmaktan başka hiçbir fayda sağlamamaktadır. 15 yıldır ekonomik büyüme modeli olarak dayatılan inşaat sektörüne dayalı ekonomik kalkınma artık durma noktasına gelmiştir. Tüm Türkiye’de konut satışları hızla dibe vurmaktadır. Yine imalat sektörü sürekli kan kaybetmekte, Türkiye sanayi her geçen gün daha da küçülmektedir” dedi
“Bölünmek AK Partiye Yarar” 
Cihangir Gener açıklamasında seçim sürecinde bölünmelerin Millet ittifakına zarar vereceğini de  iddia ederek “Türkiye’nin elinde kala kala Turizm sektörü kalmıştır. AKP yönetimi şimdi de Turizm sektörünün üreteceğini düşündüğü ranta gözünü dikmiştir. Başka hiçbir kanaldan artık rant geliri elde edemeyeceğinin farkında olan hükümet bu defa da gözlerini Türkiye’nin cennet koylarına, turizm merkezlerine dikmiştir. Şimdiki hedef turizm beldelerini ele geçirmek ve kıyılarımızın her türlü zenginliğini talana açmaktır. Marmaris, AKP’nin bugüne kadar ele geçiremediği turizm cennetlerinden birisidir. Her türlü bölünmenin Marmaris’te Millet İttifakının aleyhine işleyeceğinin ve Marmaris Belediye Başkanlığının AKP’nin ellerine bırakılabileceğinin ayırdında olan İyi Parti Marmaris İlçe Başkanlığı, Muğla İyi Parti İl Başkanlığının ve İyi Parti Genel Merkezinin de onayı ile Marmaris’te Cumhuriyet Halk Partisi’nin Marmaris Belediye Başkan adayı olan Mehmet Oktay’ı, Millet İttifakının ortak adayı olarak tüm İyi Parti seçmeni ile birlikte destekleme, seçim çalışmalarında Oktay’ın ve CHP Marmaris İlçe Teşkilatının yanında durma kararı vermiştir.  İyi Parti tek taraflı olarak sadece Marmaris’te değil, Muğla’nın birçok ilçesinde daha aynı amaçla belediye başkan adayları çıkarmama kararı almıştır. İyi Parti’nin bu basiretli tutumu ile AKP, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığında izlenen ittifakın benzerleri ile hemen her yerde karşı karşıya kalacak ve birçok noktada hüsrana uğratılacaktır” şeklinde konuştu.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.