İTK Öğrencilerinden Örnek Davranış 

  • Nisan 3, 2020
  • 0
  • 337 Görüntüleme

Marmaris’te bulunan İzmir Türk Koleji öğrencileri, doğada topladıkları atıkları kent merkezinde sergiledi. Farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlikte doğada ayakkabıdan damacanaya kadar birçok atık toplandı.
İzmir Türk Koleji öğrencileri çevre kirliliği konusunda farkındalık oluşturmak için önemli bir etkinliğe imza attı. Yedinci sınıf öğrencileri Adaağzı Mahallesi Yalancı Boğaz mevkiinde çevre temizliği yaptı. Dalgaların denizden getirdiği atıkları toplayan öğrenciler gördükleri atıklar karşısında şaşkına döndü. Öğrenciler ayakkabı, damacana, cam şişe, plastik boru gibi topladıkları atıkları kent merkezinde bulunan 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda sergiledi. Vatandaşların çevre temizliğinde daha duyarlı olması için yapılan etkinlik vatandaşlar tarafından ilgi gördü. Öğrenciler, yaptıkları açıklamada vatandaşların çevreye karşı daha duyarlı olması gerektiğini söyledi.
Amaçlarının bu çalışma ile farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Sorumlusu Barış Ünlü ise, “Çevre bilinci eğitiminin çocuklardan başlayarak, yetişkinlere ve arkadaşlarına yaymayı sağlamaktı. Burada bu atıkların sergilemesini yaparak, Marmaris’te yaşayanların bunu görmesi, denizlerimizde, ormanlarımızda ve sahillerimizde neler çıktığını görmelerini ve bu konuda bilinçlenmelerini istiyoruz” dedi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir