İstenmeyen Ticari Mesaj Ve Aramalara Son Verebilirsiniz

  • Ocak 9, 2021
  • 0
  • 266 Görüntüleme

Size Gelen Ticari  İletileri Düzenlemek Artık Elinizde

Cep telefonu ve/veya elektronik posta adresine gelen mesajlardan, ticari amaçlı mesaj ve  aramalardan  rahatsız olanları, bu sıkıntılarından kurtaracak bir uygulama başlatıldı.

 Ticaret Bakanlığı’nca hayata geçirilen ‘İleti Yönetim Sistemi’ (İYS) sayesinde dileyenler artık mesaj trafiğini kendisi yönetebiliyor. Tüketici, e-devlet hesaplarına yada iys.org.tr’de, telefonları ve/veya elektronik postalarına ileti göndermelerine onay verilmiş ticari kuruluşları görebiliyor. Sistemde söz konusu firmaları gözden geçirip, dilediğine ‘red’ yada ‘onay’ vererek, ileti tercihlerini belirleyebiliyor.

16 Şubat 2021’e Kadar Düzenleyebilirsiniz

Vatandaşlar bu düzenleme hakkını 16 Şubat 2021’e kadar kullanabilecek. Eğer hiçbir işlem yapılmaz veya ‘ret’ tercihi kullanılmazsa,  listelerindeki kuruluşların kendilerine mesaj göndermesini kabul etmiş sayılacak.

Bunları Yapmanız Gerekiyor

Biz tecrübe ettik, e-devlet üzerinden mesaj trafiğini düzenlemek gayet kolay.. Bunun için e-devlet ana sayfasındaki arama çubuğuna “Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi” yazıyorsunuz. Karşınıza çıkan sayfada  istenen cep telefonu ve elektronik posta bilgileri giriyorsunuz.  Daha sonra tekrar  “Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi” sayfasına dönüp, iletişim bilgilerinizin karşısında yer alan “onayları yönet” butonuna bastığınızda size mesaj gönderen ticari kuruluşlar listeleniyor. Bunların karşısında da “onay” ve “red” butonları bulunuyor. Tercihinizi bu butonlara basarak belirliyorsunuz.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Yaya Geçidi Mi Motosiklet Yolu Mu!

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir