İşte Marmaris Kaplumbağa Trafiği!

  • Mayıs 24, 2020
  • 0
  • 450 Görüntüleme

Marmaris Caddeleri Kaplumbağa trafiğine Açıldı

Normal şartlar altında, koronavirüs salgını olmasaydı, Marmaris  yılın bu döneminde  insanların akınına uğramış,yaya ve araç trafiği bakımından yoğunlaşmış olacaktı. Ama olmadı, insanlar evlerinden çıkmayınca, sokaklar caddeler kedi,köpek ve domuz gibi hayvanlara kaldı.En nihayetinde Marmaris caddelerinde kaplumbağa trafiği de başladı.

Kimleri Görüyoruz!

İlçede hiç alışık olunmayan hatta ilk kez görülen manzaralar ortaya çıkmaya başladı. Siteler mahallesindeki otellerin önündeki sokakta sülale boyu gezen 24 yaban domuzu ülke gündeminde yer buldu.Yavru yaban domuzlarının anne babalarının peşinden koşarkenki görüntüsü hepimizin yüzünü güldürürken içimizi sevgiyle doldurdu.

Camiavlu’da bir evin bahçesinde, türünün en zehirlilerinden ve soyu tükenmekte olduğu için  Dünya Doğa Koruma Birliği’nce  ‘Kırmızı Liste’ye alınan uğur böceği örümceği görüntülendi.

Normal şartlarda, her gün serinlemek, güneşlenmek isteyen binlerce tatilciyi ağırlayan Halk Plajı, kelaynaklarla aynı familyadan,  ‘bayağı aynak’ diye de adlandırılan, nesli tükenme tehlikesi altındaki Çeltikçi türü iki kuşu misafir etti.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Nem Var Kuzum!

Okuyucularımız ve takipçilerimizin destekleriyle söz konusu alışagelmedik gelişmeleri sizlere duyurmuştuk.

Kaplumbağa Trafiği!

Bugün de ilginç bir video ulaştı elimize.. Bir kaplumbağa görüntüsü.. Elbette bunda şaşılacak bir şey yok ama bu kaplumbağa, Atatürk Caddesi üzerinde, hani şu Marmaris’in en işlek, araç trafiğinin hiç durmadığı caddede hem de  güpegündüz yürürken görüntülenmiş..  Sokağa çıkma kısıtlama uygulaması sırasında açık kalmasına karar verilen iş yerlerinden birinde çalışan  Mustafa Çakır’ın, bugün saat 14.00 sıralarında cep telefonuyla kaydettiği video ilgimizi çekti, ‘sizlerin de ilgisini çekebilir’ düşüncesiyle sayfamıza taşıdık..

 

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + 10 =