İş bulamayınca kendi işini kurdu

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 303 Görüntüleme

İş bulamayınca kendi işini kurdu

Marmaris’te yaşayan girişimci Filiz Serin, iki çocuk sahibi olduğu için uzun süre işsiz kaldı. KOSGEB’ten aldığı destekle kitap kafe açtı.

Marmaris’te yaşayan girişimci Filiz Serin, iki çocuk sahibi olduğu için uzun süre işsiz kaldı. KOSGEB’ten aldığı destekle kitap kafe açtı. Kadınların her şeyin üstesinden gelebileceğini belirten Serin, “Kimse ben şunu okudum, sadece bu alanda bir şeyler yapabilirim diye düşünmesin, biz kadınlar her şeyi yapabiliriz” dedi.
Marmaris’te yaşayan Filiz Serin, iki çocuk annesi olduğu için uzun yıllar iş aradı. Filiz Serin daha sonra KOSGEB’in düzenlemiş olduğu ‘Girişimcilik’ eğitimlerine katıldı. KOSGEB’ten aldığı destekle, ilçedeki kitap kafe konseptiyle hizmet veren kafe açtı. Eşinin de desteğini arkasına alan kadın girişimci şimdi hem çocuklarına hem de aile ekonomisine katkı sağlıyor. Kadınların her şeyi yapabilecek güçte olduğunu belirten Serin, “İki üniversite mezunu ve yılların muhasebecisi olmama rağmen, çocuklarım olduğu için iş bulamadım. Daha sonra ne yapabilirim diye düşündüğümde KOSGEB’den sertifika alarak, projeler üretmeye başladım. Böyle bir proje karşıma çıktı ve bu fırsatı kaçırmak istemedim, ‘yapabilirim’ dedim. Yedinden yetmişe her kesimden misafirimiz var. Kimi çay içmeye geliyor, kimi kitap okumaya geliyor, kimi de kafa dinlemeye geliyor. İşsiz bir kadının olabileceğini düşünemiyorum. Biz kadınlar bir şeyleri sıfırdan var edebiliriz diye düşünüyorum. Her kadının bir başarısı ve beceresinin var olduğunu düşünüyorum. Yani ben şunu okudum bunu yapabilirim diye düşünmesin kimse, biz kadınlar her şeyi yapabiliriz” dedi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir