İngiltere’de 1 Haftalık Marmaris Tatili 1480 TL’ye Satılıyor

  • Ağustos 10, 2020
  • 0
  • 1614 Görüntüleme

İngiltere’de, Uçuşlar, Transfer Ve Konaklama Dahil 1 Haftalık Marmaris Tatili

Kişi Başı 155 Pound’dan Yani Yaklaşık 1480 TL’den Başlayan Fiyatlara Satılıyor

İngiltere Hükümetinin, İspanya’ya giden vatandaşlarına dönüşte 14 günlük karantina uygulamaya başlaması, beklenenin aksine diğer ülkelerdeki tatil fiyatlarının da düşmesine sebep oldu. The Sun gazetesine konuşan TravelSupermarket’den, Emma Coulthurst, İspanya iptallerinden kaynaklanan seyahat belirsizliği, İngiliz ailelerin yurtdışındaki yaz gezilerini iptal etmesine yol açtı. Fransa, İtalya, Yunanistan ve Türkiye de bundan etkilendi. Emma Coulthurst, İspanya için alınan kararın ardından özellikle Yunanistan ve Türkiye’ye ilginin arttığını, ancak bunun fiyatlara ters oranda yansıdığını ifade ederek şunları söyledi:

Paket Turların Fiyatı Taban Yaptı!

“Yurt dışında tatil yapmak isteyen aday tatilciler, dikkatlerini İspanya yerine Yunanistan’a çeviriyorlar, onu Türkiye, İtalya, Malta ve Hırvatistan izliyor. Fakat buna rağmen, Hem Yunanistan hem de Türkiye için tatil fiyatları iki hafta öncesinden bu yana yüzde 28, İtalya fiyatları yüzde 52 düştü.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Mavi Turda Bodrum Düşüşte Bozburun Zirvede

1 Haftalık Marmaris Tatili 155 Pound’dan Başlıyor

“Yunanistan ve Türkiye gibi diğer ‘güvenli’ destinasyonlara tatiller, aramalar arttıkça fiyatları daha da düştü, düşmeye de devam ediyor” diyen Coulthurst, Marmaris tatilinin fiyatlarını örnek gösterdi. Ağustos aynının kalan bölümünde ve Eylül’de, uçuşlar, trafnsfer, otelde konaklama bedeli dahil olmak üzere bir haftalık Marmaris tatilinin kişi başı sadece 155 Pound’dan (Yaklaşık 1480 TL) başladığını kaydetti.

Fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayın

Yine Coulthurst’un gazeteyle paylaştığı bilgilere göre, aynı dönemde Türkiye’de oda+kahvaltı, yarım pansiyon veya her şey dahil konaklama koşullarında ise söz konusu fiyat, 220 ila 355 pound (Yaklaşık 2090-3390 TL arası) aralığında değişiyor.

Gazetenin ayrıca, haberin altında okurlarına, Marmaris’te 155 Pound’dan başlayan tatil imkanı sağlayan tur paketlerinin linkini de vermesi dikkat çekti.

Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Fotoğraf: Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir