Hürriyet’in Bördübet Sevdası!

  • Haziran 18, 2020
  • 0
  • 481 Görüntüleme

Hürriyet’teki ‘En İyiler’ Listelerinin Neredeyse Hepsinde Bördübet Var!

Hürriyet gazetesi seyahat uzmanları, Marmaris’in cennet köşesi Hisarönü’ne bağlı Bördübet mevkiini adeta kendilerine baş tacı yaptı. Gazetenin internet sitesinde son iki hafta içerisinde manşetten yayınlanan 3 seyahat ve tatil konulu “En iyiler” listesinin tamamında Bördübet de yer aldı.  Bördübet önce, “Türkiye’de gidilecek  20 İzole yeri” ardından “Yeşili ve oksijeni bol 10 adresi” ve bugün de son olarak “Türkiye’de varlığı pek fazla bilinmeyen 20 saklı adresi” arasında gösterildi.

Bördübet Tam Bir Cennet!

Gazetede, “20 saklı adres”  başlığı altında Bördübet’le ilgili şu sözler sarf edildi:

“Marmaris yakınlarında bulunan Bördübet tam bir cennet. Ağaçların arasında bulunan koy, muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini etkiliyor. Yerleşim yerlerinden uzakta, ormanın içerisinde, kuş sesleriyle kafanızı dinlemek isterseniz burası sizin için biçilmiş kaftan… Bölgenin en önemli özelliğiyse 200 metre eninde ve 600 metre uzunluğunda olan bir kanal aracılığıyla sık çam ormanının içine giren denizi.”

Sessizliğin Arkasında Saklı

1 Haziran 2020’de de “Türkiye’de gidilecek  20 İzole yeri” arasında yer verilen Bördübet hakkında şu sözlere yer verilmişti:

“Marmaris’ten Datça’ya giderken sağa doğru Bördübet tabelası gördüğünüzde o yolun sizi gizli bir cennete götüreceğini bilin. Yaklaşık 20 dakikalık iki yanı çam ağaçları ile kaplı köy yolundan kısa bir yolculuğun ardından huzur dolu Bördübet köyüne ulaşacaksınız. Sessizliğin ardına saklanmış turkuaz bir koy ve birkaç endüstriyel olmayan küçük samimi  tesis sizi karşılayacaktır”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris’in Cennet Köşesi Başıboş Kalmasın!

Yeşili De Oksijeni De Bol!

12 Haziran 2020’de ise  Hürriyet bu kez “Kafa dinlemek istiyorsanız bu liste size göre” deyip, “Yeşili ve oksijeni bol 10 adres!” listesini de Bördübet’siz bırakmadı. Doğa harikası belde için bu defa şu ifadeler kullanıldı:  Muğla’nın doğa harikası yerlerine ev sahipliği yapan Marmaris’in yeşille mavinin kucaklaştığı beldelerden biri de Bördübet.. Gerek incecik kumlarla kaplı plajları, gerekse de yemyeşil çam ormanları arasında ister kamp yapın, isterseniz de bölgede hizmet veren iki-üç tesisten birinde konaklayın… Bol oksijeniyle yemyeşil bir doğaya sahip olan Bördübet’e bu yıl mutlaka uğrayın.

Bördübet’ten Başka 1’den Fazla Listeye Giren Yer Yok!

Marmaris Life ekibi, listeleri mercek altına aldı. Bördübet dışında hiçbir yerin, söz konusu sıralamalara ikinci kez girmediği göze çarptı. Bu durumdan da, “Ya Bördübet tüm bu sıfatları hak ediyor, ya da Hürriyet gazetesi, bilinmeyen bir sebeple, Marmaris’in bu gözde noktasına ayrıcalık tanıyor” sonucu çıktı.

Marmaris Life

Fotoğraf: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × four =