Hollanda Marmaris’i Konuşuyor 

  • Nisan 3, 2020
  • 0
  • 316 Görüntüleme
Hollanda Marmaris’i Konuşuyor 

2019 yaz sezonu yaklaşırken Hollanda’nın en etkili ve tirajı yüksek gazetelerinden “De Telegraaf” Marmaris için övgü dolu sözler söyleyerek, Marmaris’in tanıtımına geniş yer verdi. Özellikle bisiklet rotalarına vurgu yapan gazete, okurlarına şehir merkezinden bisiklet kiralayıp yemyeşil doğayla çevrili mükemmel köylere uzanan bisiklet rotalarında gezintiye çıkılmasını tavsiye etti.
Marmaris Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığının daveti ile, geçtiğimiz aylarda Marmaris’e gelen Hollanda’nın ünlü gazetesi “De Telegraaf” yazarı Joop Duis başta şehir merkezi olmak üzere, civar köyler ve bisiklet yollarını yerinde inceledi. 4 gün boyunca bölgedeki bisiklet yollarını deneyimleyen Joop Duis’e, Marmaris Belediyesi’nin aktif tatil çalışmaları, Marmaris ve çevresinde dalıştan dağ yürüyüşlerine kadar çok sayıda sportif tatil seçeneğinin bulunduğu anlatıldı. Her şey dahil kavramına karşı alternatif bir tatil şekli olan aktif tatilin, en çok Hollandalı turist yapısına uygun olduğu konusunda tespitler kendisine aktarıldı. Hollanda’nın ve Dünya’nın en prestijli gazetelerinden birisi olan De Telegraaf’ın Seyahat ekinde Cumartesi günü deneyimli gezi yazarı Juup Duijs imzalı bir yazı yayınlandı.4 sayfadan oluşan özel Marmaris yazısında “Türk Rivierası : Marmaris” başlığı atıldı.
Hollandalıları Marmaris’te hem dinlenip hem de sağlıklı tatil yapabilecekleri çok güzel ortamların beklediği vurgulanan yazıda, bölgenin deniz ve plaj dışında bilinmesi gereken özellikleri de anlatıldı. Tavsiye listesinin birinci sırasında şehir merkezinden bisiklet kiralayıp köylere uzanan bisiklet rotalarında gezintiye çıkılmasına yer veren Joop Duis, Marmaris Kalesi ve Müzesi, Yat Limanı ve civar köylerin de gezilip görülmesi gerektiğini Hollandalı okurlarına aktardı. Çam ağaçları ile çevrili bölgede tekne turu, rüzgar sörfü, dalış, yelken, kürek sörfü, kamp gibi birçok aktivitenin yanı sıra yöresel yemeklerin tadılması tavsiyesinde de bulundu.
*subtropikal iklime ya da Akdeniz iklimine sahip, dengeli imar edilmiş, modern altyapısı olan, doğal güzelliklerini koruyan ve bu özellikleriyle yaz turizminin popüler odaklarını oluşturan sahil şeritlerine verilen ad.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir