Hisarönü'nde İmece Usulü Temizlik Yaptılar!

Hisarönü'nde İmece Usulü Temizlik Yaptılar!
Hisarönü'nde İmece Usulü Temizlik Yaptılar!

Hisarönün’de Kış temizliği

Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü Mahalle sakinleri kurdukları dernek altında birleşerek kıyıda ve deniz dibinde imece usulü temizlik yaptı. Diğer köylere örnek olacak şekilde çalışmalara başlayan Hisarönülüler, aralarındaki dalgıçlar, balıkçılar, turizmciler ve köylülerle tam bir imece usulü temizlik yaptılar.

Etkinlik Limanbaşı mevkisinde İzelle tepesi önünden başlayıp, çatlak mevkisinde son bulacak şekilde bütün liman sahilinde karadan ve denizden yapıldı.

“Temiz İnsan Temiz Çevre”

Hisarönü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kalkındırma Derneği öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar, soğuk havaya aldırmadan ”Temiz İnsan Temiz Çevre” sloganıyla Limanbaşı mevkiinde kıyıdan ve denizden çöp topladı.

Genci Yaşlısı Herkes Seferber Oldu…

Kıyıdaki ve yol kenarlarındaki çöpleri temizleyen vatandaşlara gençlerde yardımcı oldu. Deniz dibindeki çöp ve atıkları köyün gençleri dalış okulu eğitmenleriyle birlikte çıkardı.

Çevre ve deniz kirliliğinden rahatsız olduklarını belirten Hisarönü sakinleri bu tür etkinliklerin devam edeceğini, denizi ve kıyıları temiz tutmaya çalışacaklarını ve çöp atanları uyaracaklarını ‘’ söylediler.

Marmaris Belediyesi Temizlik ekiplerinin de desteklediği etkinlikte yaklaşık 1 tondan çöp toplandı.

Vatandaşlar yaklaşık 300kg sahil çöpü topladı. Gönüllü dalgıçlar tarafından ise deniz dibi temizliğinden 1 fiber sandal, 1 demir iskele yaklaşık 850 kg çöp ve atık çıkarıldı. Çöpler Marmaris Belediyesi temizlik araçları ile taşındı.

“Temiz İnsan Temiz Çevre” sloganıyla yapılan Hisarönü Çevre Temizliği etkinliği Çatlak mevkisinde Çatlak Beach işletmesinin katılımcılara teşekkür ikramları ile son buldu.

Hisarönü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kalkındırma Derneği, destek olan bütün komşularımıza, Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne ve Kent Konseyi Hisarönü Mahalle Meclis’ine teşekkür ederiz dedi.

HABER- GÜLDEMET KIZIL