GÜN BÜTÜNLEŞME GÜNÜ (3)

  • Nisan 3, 2020
GÜN BÜTÜNLEŞME GÜNÜ (3)

Aynı başlık altında Yerel Seçim tarihi olan 31 Mart 2019 gününe kadar kısa notlar yazmaya devam edeceğimi söylemiştim. İşte bu da Üçüncüsü olacak.

Ben tipik bir sosyal demokratım. Belki de olnası gerekli türden. Paylaşımcıyım. Değişimciyim. Atatürkçüyüm. Cumhuriyetçiyim. Fanatik FB’liyim. Fenerbahçe neredeyse ligden düşecek takımımı değiştirmiyorum. CHP’den şikâyet ettiğim haller olsa da kişilerle partimi ayrı tutarım. CHP’ye şöyle güvenirim. CHP bir Sosyal Demokrat partidir. Kişilerden kaynaklanan sürtüşmeler olsa da bu parti kendi kendini  arıtır. Bu, temelinden, kuruluşundan bugüne ülkemiz Demokrasisinin güven taşı olmuştur. 15 yıl bu partinin bayrağı altında Marmaris’i “Cumhuriyetin Kalesi” olarak tanımlayan Sevgili Belediye Başkanımız Sayın Ali Acar “Yerinde olsam diyeceğim” ama güzel şeylerde yapmanıza karşın şu durumda yerinde olmak istemezdim diyorum”. Bu değişimi ben yapamazdım. Başka da yapamayacağım şeyler var. Örneğin Eski Caminin yanındaki Bedesten binasını yerel seçimden önce yıkmazdım. Önce yeniden seçileceğimi garanti ederdim. Marmaris’in Koca Pınarı veya Çeşme Meydanına alel acele fıskiye kondurmazdım. Kent Meclisimin ve halkımın görüşünü almadan bu tür yeniliklere girmezdim. Zelzele riski taşıyor raporuyla tek katlı bir binayı yerle bir etmek bana İstanbul Kartal’da 8 katlı kaçak yapının 23 kişinin ölümüne neden olmasını hatırlattı. Marmaris Deprem kuşağındadır. Marmaris’te böyle risk taşıyan binalar üzerinde Bedesten’den başka hangi tespitler yapıldı. Şayet seçimi kaybederseniz yeni başkan bu binayı yeniden amacına uygun ayağa kaldırmayı denerse harcanacak para Belediyemize bir zarar değil midir? Tek katlı bina iyileştirilse yıkmaya gerek kalır mıydı? Hatta cami yanına bir tuvalet inşa edilir, ana bölüm ticari amaçlı gördüğümüz Osmanlı Bedestenleri gibi kullanılamaz mıydı? O binanın altında 30’a yakın kiracı esnaf vardı. Onları mahkeme kararıyla çıkardınız. Hepsinin nafakası kesildi. Yazık değimliydi çoluğuna çocuğuna. Bunları yaparken Muğla Büyük Şehir Belediyesine sordunuz mu?

Bu haber de ilginizi çekebilir  Tolgshow Marmaris'te

Olmadı Sayın Ali Acar kardeşim, hangi gerekçe, neden olursa olsun parti değiştirmek olmadı. Geride bıraktığımız 3 dönem size oy verdim. Bu süreç size yeter. Partilerin hepsine saygılıyım. Bu dönüşünüze benim saygım yok. Zaman, Gün Bütünleşme Günü. Partinize dönün. Göreceksiniz daha sağlıklı, dayanışmacı ve saygın olacaksınız. Erol Uysal 15.02.2019

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir