Gran Fondo Marmaris’te bir sporcu hayatını kaybetti

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 350 Görüntüleme

Salcano firması sponsorluğunda Marmaris Belediyesi’nin destekleri ile bu yıl ikincisi düzenlenen Marmaris Gran Fondo bisiklet yarışı 466 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. 97 kilometrelik uzun parkurda 173, 65 kilometrelik kısa parkurda ise 293 sporcu olmak üzere toplamda 466 bisikletçinin katıldığı yarışta 65 kmlik kısa etaba katılan ve yarış sırasında kalp krizi geçiren 37 yaşındaki İhsan Evren tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
2015 yılından bu yana ülkemizde düzenlenen ve Marmaris’te ilki geçtiğimiz yıl Marmaris Belediyesi’nin destekleri, Salcano firmasının ana sponsorluğunda yapılan Gran Fondo bisiklet yarışı bugün 466 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Sabah 08.30 da Atatürk Caddesi Türkmenistan Parkı önünden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın startını verdiği yarış 2 etapta yapıldı. 173 sporcunun katıldığı 97 Km lik uzun parkur  Marmaris merkezden start alarak Datça yolu, Hisarönü, Orhaniye, Turgut, Selimiye, Söğüt, Bayır, Turunç Yolu, İçmeler rotası üzerinden Marmaris merkezde sona erdi. 293  bisikletçinin katıldığı 65 Km’lik kısa parkur ise yine Marmaris Merkezden çıkış aldı ve Datça yolu, Hisarönü, Orhaniye, Turgut, Bayır, Turunç Yolu, İçmeler rotası üzerinden Marmaris merkezde sona erdi.
Türkiye’nin yanı sıra İsviçre, İngiltere, Fransa, Kanada, Belçika, Rusya, Azerbaycan, Sri Lanka, İran ve Amerika Birleşik Devletleri’nden bisikletçilerin katıldığı  yarışlar kıyasıya mücadeleye sahne oldu. Uzun parkurda 3 saat süren yarışta, kısa parkur ise 2 saat sürdü. 97 kilometrelik uzun parkuru, erkeklerde Gökhan Uzuntaş, kadınlarda ise Esin Yılmaz kazanırken, 65 kilometrelik kısa parkurda erkeklerde Furkan Abdullah Pamukçu, kadınlarda ise Pınar Arpınar Avşar birinci oldu.
Yarış sonrasında resmi sonuçlara göre 97 kilometrelik uzun parkurda erkeklerde Gökhan Uzuntaş, 3.00.31’lik derecesiyle birinci, Agit Salman 3.03.18 ile ikinci, Ali Gülcan da 3.13.42 ile üçüncü oldu. Kadınlarda Esin Yılmaz 3.38.24 ile birinci oldu.
65 kilometrelik kısa parkurda erkeklerde Furkan Abdullah Pamukçu 2.05.10,7’lik derecesiyle birinci, Süleyman Çelikkaya 2.05.10,8’le ikinci, Mehmet Kanat da 2.06.20’yle yarışı üçüncü sırada tamamladı. Kadınlarda Pınar Arpınar Avşar 2.48.44’lük derecesiyle ilk sırada yer alırken, İdil Mengü 2.52.41’le ikinci, Nihal Özdemir Köse ise 2.53.27’yle üçüncü oldu.
Bir yarışçı hayatını kaybetti
Yarış sırasında bir sporcu hayatını kaybetti. 65 kmlik kısa etap yarışının başlaması sonrasında  Marmaris’e 32 kilometre uzaklıktaki Bayır Mahallesi etabında yarışa İzmir’den katılan 37 yaşındaki İhsan Evren, mahalle girişine kalp krizi geçirdi. İhsan Evren’in fenalaştığını gören diğer sporcular acil sağlık birimlerine haber vererek müdahale edilmesini sağladılar.Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan ve  ambulans ile hastaneye kaldırılan evli ve 1 çocuk babası İhsan Evren, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği tahmin edilen Evren’in cenazesi, kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir