Gran Fondo için geri sayım başladı

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 252 Görüntüleme

Gran Fondo için geri sayım başladı

Amatör bisikletçilere açık olarak düzenlenen uzun yol bisiklet yarışları olan 2. Marmaris Gran Fondo bisiklet yarışı bu hafta sonu Marmaris’te düzenleniyor. 14 Nisan Pazar günü düzenlenecek olan yarış için bazı yollar Pazar günü belirli saatlerde trafiğe kapatılacak.

Klasiklere Girdi

2015 yılından bu yana düzenlenen ve Marmaris’te ilki geçtiğimiz yıl Marmaris Belediyesi’nin destekleri ve Salcano firmasının ana sponsorluğu ile gerçekleştirilen GranFondo bisiklet yarışı hafta sonu 14 Nisan Pazar günü 2. kez yapılacak. Yaklaşık 1000’e yakın bisiklet tutkununun katılması beklenen yarış kısa ve uzun parkur olmak üzere 2 etapta gerçekleştirilecek. Yarışlar Pazar günü sabah 08.30 da Atatürk Caddesi Türkmenistan Parkı önünden çıkış alacak. 97 Km lik uzun parkur  Marmaris merkezden start alarak Datça yolu, Hisarönü, Orhaniye, Turgut, Selimiye, Söğüt, Bayır, Turunç Yolu, İçmeler rotası üzerinden Marmaris merkezde sona erecek. 65 Km’lik kısa parkur ise yine Marmaris Merkezden çıkış alacak ve Marmaris merkezden start alarak Datça yolu, Hisarönü, Orhaniye, Turgut, Bayır, Turunç Yolu, İçmeler rotası üzerinden Marmaris merkezde sona erecek.

Yarışlar nedeni ile ise Pazar günü Marmaris’te bazı bölgelerde belirli saatlerde yollar araç trafiğine kapatılacak. Araç trafiğine kapanacak yollar ve saatleri ise şöyle
08:00 – 10:00 saatleri arası Marmaris İnci Kavşağı ile Bozburun Hisarönü yol kavşağı arası
08:30 – 11:00 saatleri arası Bozburun Hisarönü yol kavşağı ile Orhaniye Kızkumu arası
09:00 – 11.05 saatleri arası Orhaniye Kızkumu ile Bozburun yolu Bayır kavşağı arası
09:00 – 11:00 saatleri arası  Bozburun yolu Bayır Kavşağı ile Bozburun Söğüt kavşağı arası
09:30 – 11:20 saatleri arası Bozburun Söğüt kavşağı ile Söğüt Mahallesi Palamut Kavşağı arası
09:30 -12:00 saatleri arası Söğüt Mahallesi Palamut Kavşağı ile Bayır Köyü Kavşağı arası
09:30 – 12:45 saatleri arası Bayır köyü ile Turunç yolu Bayır Kavşağı arası
09:45 – 13:00 saatleri arası Turunç yolu Bayır Kavşağı ile İçmeler arası
10:30 -14:00 saatleri arası İçmeler- Marmaris arası (Tek yön )

Bu haber de ilginizi çekebilir  Büyük Ümitle Beklenen Yağmurlar Marmaris'e Yangın Getirdi

Gran Fondo Nedir ?

Gran Fondo amatör bisikletçilere açık uzun yol bisiklet yarışlarına verilen isimdir. İsmi “Gare di fondo” yani “mesafe yarışları” deyiminden gelen bu yarışlar, çoğunlukla, katılımcıların yaş ve düzeyine göre, aynı parkurda ama farklı mesafe ve zorluk düzeyinde organize ediliyor. Farklı mesafelerdeki yarışlar “Gran Fondo”, “Mezzo Fondo” ve “Fondo” olarak adlandırılıyor. “GranFondo” şüphesiz aralarındaki en uzun mesafeli olan parkur için kullanılıyor. Avrupa’da on yıllar boyunca oldukça popüler hale gelen geniş katılımlı “GranFondo” bisiklet yarışları diğer kıtalara da yayılmayı ve yoğun ilgi görmeyi başarmış. Bir spor müsabakası, kültürel bir deneyim ya da sosyal sorumluluk hareketi olarak bisiklete binen kitleleri bir araya getiren Gran Fondo’ların en bilinenleri arasında Prosecco Cycling Classic, Novi Colli ve Felice Gimondi müsabakaları önde geliyor.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir