Fırtınanın İzleri Temizleniyor

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 241 Görüntüleme

Marmaris’te Fırtına Sonrası Temizlik Çalışmaları Başladı

Marmaris’te dün gece yaşanan şiddetli fırtına sonrasında sahilde temizlik başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgilere göre yer yer 9 kuvvetinde 100 kilometre hızla esen rüzgar ilçe genelinde etkili oldu. Gece boyunca fırtına etkisi ile yükselen dalgalar nedeniyle Uzunyalı bölgesi sular altında kaldı. Selimiye, Söğüt, Çamlı, Turgut ve İçmeler Mahallelerinde 15’in üzerinde ağaç şiddetli rüzgar nedeniyle devrildi
Günün ilk ışıkları ile beraber fırtınanın durması sonrasında Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaşanan şiddetli fırtına sonrası başta Uzunyalı sahil yolu olmak üzere, sahil ve çevresinde fırtınanın yarattığı olumsuzlukları ve çevre kirliliğini temizleme çalışması başlattı.
Akşam saat 20.00 itibaren itibaren hızı zaman zaman 100 kilometreye yaklaşan şiddetli fırtına Marmaris koy içinde dalgaların yükselmesine neden oldu. Fırtınanın oluşturduğu dalgaların yürüyüş yoluna sürüklediği, taş, kum, ağaç dalları, odun, poşet, bitki atıkları ve plastik atıklar sabah görenleri hayrete soktu. Marmaris Belediyesi ekipleri yaşanan fırtına sonrasında oluşan kirlilik için erken saatlerden itibaren temizlik çalışması başlattı. Yoğun bir mesainin ardından Uzunyalı bölgesi temizlendi. Kepçe ve Kamyonların eşlik ettiği çalışmaların tüm sahil boyunca aralıksız gerçekleştirileceği öğrenildi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir