Fenerbahçe'den Spielberg'e Baklava!

Fenerbahçe'den Spielberg'e Baklava!
Fenerbahçe'den Spielberg'e Baklava!

AMERİKALI BELEDİYE BAŞKANINDAN FENERBAHÇE USA'YA BÜYÜK DESTEK

Amerika'da Türk dostu, New Jersey Eyaleti Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh, Fenerbahçe USA Derneği'nin Türk-Amerikan toplumunun geleceği ve genç kuşaklar için hazırladığı projeye destek sözü verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"FENERBAHÇE GENÇLİK AKADEMİSİ"NE NEW JERSEY'DEN BÜYÜK İLGİ!

Başkan Sayegh, FBUSA'ye "Fenerbahçe Youth Development Acedemy" Fenerbahçe Gençlik Gelişim Akedemisi için New Jersey’de yer tahsis ederek, belediye kapılarını açtı. Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Fatih Akarsu ve Fenerbahçe USA Derneği New Jersey Eyalet Temsilcisi aynı zamanda NJ Paterson Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bayram, New Jersey Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh'i makamında ziyaret ederek Fenerbahce USA’nin Gelişim Akedemisi projesini anlattı. 2001 yılından bu yana Türk-Amerikan toplumunun güçlü sivil toplum örgütlerinden biri olan Fenerbahçe USA'nın hem Amerika'da hem Türkiye'de özellikle ihtiyaç sahibi çocukların gelişimi ve eğitimlerini ilgilendiren proje, belediye başkanı Sayegh'a detaylarıyla anlatıldı. Saygeh, Gelişim Akemisi'ni fikrini beğenerek maddi ve manevi destek olacağını söyledi.

Ziyaret esnasında Belediye Başkanı Andre Sayegh'e ismi yazılı Fenerbahçe forması hediye edildi ve dernek rozeti takıldı. Sayegh, Başkan Fatih Akarsu'nun yakasıdaki Atatürk rozetini çok beğenip Atatürk hayranı olduğunu söyleyince, Akarsu rozetini çıkarıp kendisine hediye etti. Sayegh, Türk tarihini araştırırken Atatürk ve dervimlerini yakından incelediğini, en son belediye başkan yardımcı Hüseyin Bayram'ın kendisine hediye ettiği Gelibolu kitabını zevkle okuduğunu belirtti. Konu Kurtuluş Savaşı ve Atatürk olunca, Fenenerbahçe USA heyeti, belediye başkanı Saygeh'e Atatürk Times Kapağı tablosu hediye ederek ziyareti taçlandırdı.

"EKREM İMAMOĞLU İLE TANIŞMAK İSTERİM!"

Türkiye'yi yakından takip eden Amerikalı belediye başkanı, demokrat partiden olduğu için İstanbul seçimlerinden zaferle çıkan Ekrem Imamoğlu'nu da merak ettiğini ve tanışmak istediğini söyledi. Belediye başkanına, Fenerbahçe statında maç izleme ve Ekrem Imamoğlu ile tanıştırma sözü verildi. Fenerbahçe USA Derneği, önümüzdeki günlerde Belediye Başkanı Andre Sayegh ile birlikte projeyi hayata geçirmek düğmeye basacak. ÜNLÜ

STEVEN SPIELBERG'E FENERBAHÇELİLERDEN BAKLAVA İKRAMI!

New Jersey Eyaleti Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh ziyaret esnasında belediye binasında film çeken ünlü Yönetmen Steven Spilberg'de bu sohbete katıldı. Fenerbahçe USA Derneği'nin Fenerbahçe Gençlik Gelişim Akedemisi projesini beğenen Spilberg’e baklava ve kazandibi ikram edildi. Film ekibiyle birlikte , Fenerbahçe USA Dernegi New Jersey Eyalet temsilcisi Hüseyin Bayramın sahibi olduğu Türk restoratına sık sık giden ünlü yönetmen Turk yemeklerini sevdiğini söyledi.