Fatma Gebeş Çimen : Bu seçim kendisini parti üstü görenlere derstir.

  • Nisan 4, 2020
  • 0
  • 227 Görüntüleme
CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen yaptığı basın toplantısı ile yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

IFrame

CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatme Gebeş Çimen İlçe binasında yaptığı basın toplantısı ile 31 mart 2019 Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerin değerlendirmesini yaptı. Çimen’in yaptığı basın açıklamasına çok sayıda partili katıldı. CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen yaptığı açıklamada seçim sürecinde çalışan tüm parti üyelerine teşekkür ederken Marmaris için huzur ve aydınlık bir dönemin başladığını belirtti. Fatma Gebeş Çimen açıklamasında şunları söyledi “31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimi Millet ittifakı ve bu ittifakın adayı Mehmet Oktay kazanmıştır. Bu seçimin öncesinde partimizde aday belirleme süreci yaşandı. Aday gösterilmeyince başka bir partiye geçip aday olan başkan, parti yönetimine de müdahale ederek  yönetimi istifa ettirdi. Bu süreçte kayyum atandı. Yeni bir yönetimin oluşturulması için görevlendirildim. İki ay önce çıktığımız bu yolda ilçe yönetimimizle birlikte yeniden örgütlenmemizi tamamladık. Örgütlü yapıya verilen zararı tamir edip, kısa zamanda partimizi seçime hazırladık”
“İnsan üstü çaba sarfettik”
“Propaganda sürecinde kadınlarımız, gençlerimiz ve yönetimimizle hep birlikte insanüstü bir çabayla çalıştık.Bu süreçte büyük emek veren kadınlarımız ve gençlerimiz Marmaris’in bütün mahalle ve köylerini dolaşıp propaganda yaptılar. Bugünkü seçim başarımızda en fazla pay sahibi onlar. Seçim sonucu CHP’sinin örgütlü gücünü önemsemeyip kendisini partinin üstünde görenlere de bir ders niteliğindedir.Marmaris için huzurlu ve aydınlık bir dönem başlamıştır. Ülkemiz için de umut verici gelişmeler yaşandı. İttifak’ın öncelikle üç büyük şehri kazanması Türkiye’de AK Parti’ye karşı yeni bir dönemin başlangıcıdır. Umutlar yeşermiştir”
“Katılım yüzde 81.95”
Kesin olmayan sonuçlara göre 212 sandığın bulunduğu Marmaris seçim sonuçları şöyledir: Seçmen sayısı: 68.515, Kullanılan oy: 56.151, Geçerli oy: 54.751, Geçersiz oy:1200 Katılım oranı: yüzde 81.95 dir.Büyükşehir Osman Gürün oyları: yüzde 35.28 Marmaris Belediye Başkanlığı oyları: CHP yüzde 44.68, AKP yüzde 34.78 DSP yüzde 19.73 Belediye Meclisi CHP yüzde 45.45, AK Parti  yüzde 33.14, DSP yüzde 17.63, HDP  yüzde 1.48
“Herkese teşekkür ediyorum”
“Sandık başında görev yapan tüm üyelerimize,  oylarımızı ve hakkımızı korumak için büyük fedakarlık yapan hukukçularımıza emekleri için çok teşekkür ederim. Seçim sürecinde yasaların uygulanmasını sağlayan ilçe seçim kuruluna ve emniyet görevlilerine teşekkür ederiz. Kamuoyunu bildirmek konusunda haber yapan basın emekçilerine, her seçim öncesi yaşanan heyecana katkı koyan ve bu seçimde desteklerini esirgemeyen Marmaris halkına da teşekkür ederiz. Verdikleri görevi layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız.”
,

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir