Eski Marmaris Kaymakamı İmamoğlu’nun Danışmanı Oldu

  • Ekim 14, 2020
  • 0
  • 2337 Görüntüleme

Cemalettin Özdemir, Ekrem İmamoğlu’nun Danışmanı Oldu

Marmaris’in eski ve unutulmaz kaymakamlarından Cemalettin Özdemir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmadı oldu.

Cemalettin Özdemir, son kararnameyle İstanbul Vali Yardımcılığından, Sakarya Vali Yardımcılığına atananmış, ardından 5 Eylül’de emekliye ayrılmıştı.  Özdemir’in, İmamoğlu’nun danışmanı olduğu yönündeki haberler, yakınları tarafından doğrulanırken, daha önce görev yaptığı aralarında Sakarya Akyazı, Marmaris, Gaziantep, Zonguldak ve İstanbul’un da bulunduğu birçok kentte geniş yankı buldu.

“Efsane Kaymakam”

Cemalettin Özdemir, Marmaris’teki görevine başlamadan önce Sakarya Akyazı’nın kaymakamıydı. 17 Ağustos 1999’daki Marmara Depremi sonrası sergilediği tavır, davranış ve uygulamalarıyla halkın büyük takdirini toplamış, bugün de olduğu gibi “Efsane Kaymakam” olarak anılmaya başlamıştı.

Özdemir, 2003’te başladığı Marmaris Kaymakamlığı görevini 2008’e kadar sürdürmüştü. İlçedeki 5 yıllık görevi süresi zarfında bir kez Samsun Vali Yardımcılığına atansa da mahkeme kararıyla birkaç ay sonra Marmaris’e geri dönmüştü.  2008 Ağustos’unda Zonguldak Vali Yardımcılığı’na atanınca da Marmaris’ten ayrılmıştı. Marmaris, O’nu güler yüzlü ama tatlı sert tavırları, özellikle deprem konusundaki hassasiyeti ve farkındalık çalışmalarıyla, çözüme hızlı ulaşması, esprili kişiliği ile tanıyordu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Yat Limanı’nda Demirli Yatta Yangın Çıktı

Fotoğraf (Arşiv) ve Haber: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Cemalettin Özdemir

1959 yılında Ordu Ulubey’de doğdu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Kars Kaymakam adaylığı ile 1986 tarihinde İçişleri Bakanlığı’nda memuriyet hayatına başladı. 74. Dönem Kaymakamlık Kursu süresinde bir yıl İngiltere de kaldı, ayrıca Afyon/Emirdağ Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. Kaymakamlık kursunu tamamladıktan sonra sırasıyla Burdur/Yeşilova, Karabük/Ovacık, Erzurum/Hınıs, Trabzon/Maçka, Sakarya/Akyazı, Marmaris kaymakamlıklarından sonra Samsun Vali Yardımcılığı tekrar Marmaris Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 25 Ağustos 2008 tarihinden itibaren de Zonguldak Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir